Bilecik’Te 24 Yıllık İrmik Helvası Geleneği Devam Etti

Videoyu Aç Bilecik’Te 24 Yıllık İrmik Helvası Geleneği Devam Etti
A
a

Bilecik Kent Merkezinde Bulunan Çarşı Esnafı, Kendi Aralarında Topladıkları Para İle 24 Yıldır Vatandaşlara İrmik Helvası İkram Etmeye Devam Ediyor.

Bilecik kent merkezinde bulunan çarşı esnafı, kendi aralarında topladıkları para ile 24 yıldır vatandaşlara irmik helvası ikram etmeye devam ediyor.

Recep, Şaban ve Ramazan aylarının habercisi olan Regaip Kandili nedeniyle her yıl helva hayrı yapan çarşı esnafı bu yıl da aynı geleneğini sürdürdü. Bir araya gelen esnaf organize ettikleri helvanın çarşı merkezinde dağıtımını gerçekleştirdi. İrmik helvasından almak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. İki kazan helva kısa sürede tükendi. Çarşı esnafları adına her yıl Ali Han isimli vatandaş tarafından dağıtılan irmik helvasını alan halk çok memnun olduklarını söyleyerek, Regaip Kandili’nin Bilecik’e, ülkemize ve İslam alemine hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

“Çarşı esnaflarının katkılarıyla geleneğimize devam ediyoruz”
Esnaftan para toplayıp geleneğin devam etmesi için çaba gösteren Ali Han isim vatandaş, “Tüm Bileciklilerin ve Türkiye’nin Regaip Kandili’ni gönülden, candan kutluyorum. Yıllardır geleneğimiz devam etmektedir. Yine çarşı esnaflarının katkılarıyla geleneğimize devam ediyoruz. Allah herkesten razı olsun. Mübarek günleri hayırlı olsun.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi