Bilecik’te ayılar arı kovanlarını parçaladı

Videoyu Aç Bilecik’te ayılar arı kovanlarını parçaladı
A
a

Bilecik Toplu Konut Bölgesi Yediler Mevkiinde arıcılık yapan Rıza Yıldırım’ın kovanlarını ayılar parçaladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Tüm kovanları darmadağın eden ayılardan korktuğunu söyleyen arıcı Yıldırım, 10 yıldır bu işle uğraştığını dile getirirken, yetkililerden bu duruma çözüm bulmalarını talep etti.
Yakın zamanda kiraz ve elma gibi ürünlerinde meyve vermeye başlayacağını aktaran Yıldırım, ayıların insanlara da zarar verebileceğini söyleyerek, “Bugün buna vermiş olduğu zararı yarın bir çocuğumuza verebilir.” şeklinde konuştu.

“TAMAMIYLA TELEF ETTİ”
Tüm kovanları telef olan arıcı Rıza Yıldırım şöyle konuştu: Aşağı yukarı 10 yıldan beri arıcılık yapıyorum. 16-17 kovan arım vardı. Bu seneye kadar böyle bir şeyle karşılaşmadım. Maalesef bu sene 10 günden beri her akşam ziyaret ediyor. 16-17 kovan arımı tamamıyla telef etti. Diğer arıcı arkadaşlara şöyle söyleyeyim tedbirlerini alsınlar. Hiç bırakmıyor tamamıyla telef ediyor. Kovanları kırıyor. Lavra olan petekler tamamıyla gidiyor.

“BEN ŞU ANDA MAĞDURUM
Yetkililerden şunu istiyorum; biran önce bunlara bir tedbir alınması lazım. Tamam ayıyı vurmak suç teşkil ediyor ama gerçekten de zarar veriyor. Ben şu anda mağdurum. Belki benim gibi kaç kişi mağdur bu konuda. Yetkililerden ricam biran önce tedbir almalarını istiyorum. Çünkü bugün bu burada kalmayacak, kirazlar olacak kiraz dallarını kıracak, elma olacak elma dallarını kıracak. Bu benimle alakalı bir konu değil. Ben sadece şunu istiyorum yetkililerden, bu tip konularda insanları mağdur bırakmamak gerekiyor. Tamam bunlarında bir yaşantıları var, en azından bunu tutup, kapan kurup Bursa Uludağ eteklerine götürebilirler yani. 10 günden beri her akşam geldiği saat belli. 11.30, 2.30 veya 3.00, yani kesin geliyor. Kaçmıyor da öyle bir riski de var. Hanım arkadan geliyor, ben önden koşuyorum, döndü birde bize baktı. Birde kır bir ayı, yani çok büyük.

“YARIN BİR ÇOCUĞUMUZA ZARAR VEREBİLİR”
Şunu da ifade edeyim, Şu anda bulunduğumuz konum gerçekten çok önemli bir konum. Yani evlerle nizamı bitişik. Burası şehrin dışında kırsal bir bölge de değil. Bugün buna vermiş olduğu zararı yarın bir çocuğumuza verebilir.

Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir