BİLGE: EASKF'YE ADAYIM

Videoyu Aç BİLGE: EASKF'YE ADAYIM
A
a

Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonluğunda yapılacak olan Genel Kurul öncesinde ilk adaylık açıklaması geldi. Kaya Bilge, EASKF başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

KULÜPLER DESTEK BULAMIYOR
Kendisinin 40 yıldır sporun içerisinde olduğunu anlatan Kaya Bilge, Eskişehir'de bulunan kulüplerin destek bulamadıkları için çalışmalarını yapamadıklarını söyledi. Seçildikleri takdirde Eskişehir amatör sporuna, hayata geçireceği projeler ile çok şey kazandıracağını belirtti.

PROJELERİ
AÇIKLADI
Bilge yaptığı açıklamada, "Koltuk sevdası için değil, gençlik ve hizmet sevdası için bu kutsal görevde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Öncelikle EASKF Hizmet Evinin en kısa zamanda temini gerçekleştirilecektir. Bir sporcu sağlık merkezi kuracağız. Kulüplerimizin alt yapısını oluşturacağız.

KAYNAK SAĞLAYACAĞIZ
Kulüplerin hizmetinde kullanılmak üzere bir midibüs alınacaktır. Üye olan kulüplerimize kaynak sağlayacağız. Teşvik amaçlı olarak her yıl EASKF Spor Enleri Ödül Töreni düzenleyeceğiz. Ağaç fidanlar dikerek bir hatıra ormanı yapacağız" dedi.
HAYATA GEÇİRİLECEK
Öncelikli olarak 12 projenin hayata geçirileceğinin açıklamasını yapan Bilge, farklı olarak başka projelerinin de olduğunu anlattı. EASKF Yönetim Kurulu üyelerinin, il içinde yapılan maçlarda görev alarak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından gönderilen ücretlerden yararlandığını ifade etti.

SPONSORLUK SAĞLAYACAĞIZ
Bilge, "Seçildiğimiz takdirde yönetim kurulu üyelerimiz bu müsabakalara ücret almadan gidecekler. TFF'den gelecek olan görev ücretleri kulüplerimizin giderleri için harcanacaktır. Başarılı sporculara gıda ve yıllık burs yardımlarında bulunacağız. Sponsorluk anlaşmaları sağlayacağız. ASKF futbol yaz okulunu açacağız.

ŞEREF SÖZÜ VERİYORUM
İlimizde çok önemli 2 üniversitemizden bir tanesi olan Anadolu Üniversitemizde sporu çok seven rektörümüz ile görüşmek suretiyle mevcut 2 sahamızdan yararlanma yoluna gideceğiz. Beni az çok tanırsınız. Bunlar için şeref sözü veriyorum" dedi. (İHA)
 

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi