Bilim adildir

Videoyu Aç Bilim adildir
A
a

Harvard Üniversitesi’nin Genç Akademi üyeliğine seçilen ilk Türk bilim insanı Canan Dağdeviren Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi’nde düzenlenen söyleşiye katıldı. Dağdeviren, bilimin adil ve sonsuz olduğunu söyledi.

Çocukları erken yaşlarda bilim ve fen kuralları ile tanıştırmak için kurulan Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi, Giyilebilir Kalp Pili’nin mucidi Canan Dağdeviren’i ağırladı.
PAYLAŞARAK ARTAR
Yoğun katılım ile gerçekleşen söyleşide öğrencilere ve velilerine başarılarının sırrını anlatan Dağdeviren “Ben kendi ailemde sevginin ve bilginin paylaşılarak arttırılacağını öğrendim. Bizler ne kadar paylaşımcı olursak başarılarımız katlanarak çoğalacaktır. Kalp, beyin ve mide gibi üç organ için aletler yapan bir bilim insanı olarak sizlere tavsiyem bahaneleriniz değil hayalleriniz olsun. Bilim, hayattaki en hakiki mürşittir. Objektiftir, kişilere mevkilere göre saf değiştirmez. Adildir, herkes için aynı sonucu verir. Saftır, özgürdür, dengelidir, her olgusunda bir sebebi vardır, ve tabi ki sonsuzdur” diye konuştu.
ÇOK ŞANSLISINIZ
Kendi kişisel başarısının yanı sıra Türkiye’yi büyük platformlarda temsil ettiği için mutlu olduğunu ifade eden Dağdeviren, “Çocuklara bilimi sevdirmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından Eskişehir’e kazandırılan Bilim Deney Merkezi’nin çalışmalarını da yakından takip ediyorum, Eskişehirliler çok şanslı insanlar. Türkiye’nin bir çok kentini geziyorum, Eskişehir bilim, kültür ve sanat ile iç içe yaşayan bir şehir haline gelmiş” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi