“Binlerce güvencesiz çalışanın gözü kulağı ICF’de”

Videoyu Aç “Binlerce güvencesiz çalışanın gözü kulağı ICF’de”
A
a

Emek Partisi İl Başkanı İbrahim Akgün, yaptığı basın açıklamasında işten atılan ICF işçilerinin direndiğini 47 gündür hak alma mücadelesini sürdürdüklerini söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

47 gün önce işçilerin anayasal haklarını kullanarak sendikalı güvenceli çalışmak istediklerini hatırlatan Akgün, “Eskişehir Organize Sanayide çalışan binlerce örgütsüz güvencesiz çalışan işçinin gözü kulağı ICF’deki işçilerin direnişinde” dedi.

ICF işçilerinin sendikaya üye olduktan sonra işten çıkarılan 13 arkadaşları için fabrika önünde çadır kurarak direnişe başladıklarını ve direnişin 47 gündür devam ettiğini kaydeden Akgün, “Yıllarını fabrikasına veren 26 yıllık çalışan olan ve işten atılan ICF işçilerinin birinin söylediği gibi ‘bizler tüm hayatımızı geleceğimizi bu işletmeye bağladık şimdi biz ne yaptık da bize bu reva görüldü’ tepkisi ne yazık ki ülkemizdeki işçilerin yaşadıklarını gözler önüne sermekte. Eskişehir Organize saniyede 47 gündür fabrika önünde bekleyen işçilerin istekleri çok net ve insani, işten atılan arkadaşlarının geri alınmasını ve insana yakışır koşullarda çalışmak” diye konuştu. (Esra Yücel)

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi