BİR AN ÖNCE TAMAMLAYIN!

Videoyu Aç BİR AN ÖNCE TAMAMLAYIN!
A
a

CHP’li Milletvekili Utku Çakırözer TBMM’de Spor Bakanı Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na yıllardır tamamlanmayan Yenikent Yüzme Havuzu’nun bir an önce yapılması çağrısında bulundu. Çakırözer, Kasapoğlu’ndan havuzun 2021’de bitirileceği sözünü aldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

 
Yılan hikayesine döndü
Çakırözer, TBMM’de Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesi görüşmelerinde Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na yıllardır tamamlanmayan Yenikent Yüzme Havuzu’nun bir an önce yapılması çağrısında bulundu. Çakırözer, Bakan Kasapoğlu’na, “Yenikent Yüzme Havuzu’nun yapımı yılan hikayesine döndü. Önce 2017 yılı denildi, sonra 2018, 2019 hala tamamlanmış değil. Ne zaman bitecek bu havuz? Olimpiyat şampiyonları, dünya müsabakalarında şampiyonlar çıkaran Eskişehir’de gençler, çocuklar bu yüzme havuzunun bir an önce tamamlanmasını bekliyor” dedi. Bakan Kasapoğlu Çakırözer’e havuzun 2021 yılında tamamlanacağının sözünü aldı.
 
Kasapoğlu 2021’i işaret etti 
Bakan Kasapoğlu Çakırözer’e verdiği yanıtta havuzun 2021 yılında tamamlanacağının sözünü verdi. Kasapoğlu, “2020 yılı değil ama inşallah 2021’de, Ocak ayında maalesef bir takım şansızlıklarla karşılaşan Eskişehir’deki havuzumuzu tamamlayacağız. O konuyu da bizzat takip ettiğimizi ifade etmek istiyorum” dedi.
 
Amatörlere destek istedi
Çakırözer, görüşmelerde amatör kulüpler ve sporcular için de destek istedi. Çakırözer, “Mart ayının sonundan bu yana maçlara çıkamayan futbolcular mağdur durumda. Geçimlerini sadece futboldan karşılayan bu oyuncular maddi kazançları olmadığı için evlerinin, ailelerinin geçimini sağlayamamakta. Sadece futbolcular da değil sağlıkçısından orada çekirdek satan esnafına kadar herkes mağdur. Bu süreçte amatör spor kulüplerimize de destek sağlanmalı” dedi.
 
Sahalar yetersiz
Eskişehir’de amatör kulüpler için sahaların yetersiz olduğuna da değinen Çakırözer, Eskişehir’e yeni spor sahaları kazandırılmasını istedi. Çakırözer, “Eskişehir’imiz amatör sahalar, tesisler bakımından çok yetersiz. 80 amatör kulüp var, 12 tane sahada müsabaka yapmaya çalışıyorlar. Amatör kulüplerimizin ihtiyacı olan spor sahaları şehrimize kazandırılmalı” dedi.
 
Adı ‘Atatürk’ olsun 
Çakırözer, 2020 yılı başında Eskişehir Stadyumu’nda meydana gelen çökmeyi de Bakan Kasapoğlu’nun gündemine getirerek, “Benzeri bir çökme olmaması için Türkiye’nin dört bir yanında stadyumlarda kontroller yapılıyor mu, ne sıklıkla yapılıyor?” diye sordu. Çakırözer, stadyumum isminin Atatürk Stadyumu olarak değiştirilmesi çağrısını da yenileyerek, “Yeni stadyumun ismi hâlâ Yeni Eskişehir Stadı diye geçmekte, ama her görüşten Eskişehirlinin siyaset üstü bir talebi var. O da bu stadın isminin Atatürk Stadyumu olması. Cumhuriyet, Atatürk sevdalısı Eskişehirlilerin bu talebi yerine getirilmelidir” diye konuştu.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi