Bir örneğine rastlamadım

Videoyu Aç Bir örneğine  rastlamadım
A
a

Prof. Dr. Aysıt Tansel, babası şair ve halk bilimci Oğuz Tansel’in kitaplarını Odunpazarı Belediyesi Fakir Baykurt ve Hasan Hüseyin Korkmazgil Halk Kütüphanesine bağışladı. Tansel, Türkiye’de Odunpazarı Belediyesi’nin bir örneğine daha rastlamadığını söyledi.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğretim üyelerinden Prof. Dr. Aysıt Tansel, ‘masalcı baba’ olarak bilinen babası şair ve halk bilimci Oğuz Tansel’in 104’üncü yıl doğum günü nedeniyle kitaplarını Odunpazarı Belediyesi Fakir Baykurt ve Hasan Hüseyin Korkmazgil Halk Kütüphanesine bağışladı.
BÜYÜK BAŞARI
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a mektup da yazan Aysıt Tansel, kütüphanelere gönderdiği kitaplardan Başkan Kurt’a da hediye etti. Mektubunda Kazım Kurt’un Odunpazarı için yaptıklarına hayran olduğunu dile getiren Tansel, Odunpazarı Belediyesi’nin 23 halk kütüphanesi olmasını büyük bir başarı olduğunu söyledi. Tansel’in mektubunu ve hediye ettiği kitapları alan Başkan Kurt, Prof. Dr. Aysıt Tansel’i arayarak teşekkür etti.
RİCADA BULUNDU
Tansel, “Türkiye’de insanlar okumuyor diyoruz. İnsanlar, imkân sağlanırsa okuyor. Odunpazarı Belediyesi de bu imkânı en iyi şekilde sunmuş” dedi. Babası Oğuz Tansel’in Fakir Baykurt ve Hasan Hüseyin Korkmazgil yakın arkadaş olduğunu anlatan Tansel, bu nedenle de kitapları Fakir Baykurt ve Hasan Hüseyin Korkmazgil Halk Kütüphanelerine bağışladığını belirtti. Oğuz Tansel’in şair Hasan Hüseyin Korkmazgil’in ardından yazdığı ‘Hasan Hüseyin’ adlı şiirin Hasan Hüseyin Korkmazgil Halk Kütüphanesi’ne asılmasını isteyen Tansel, Başkan Kurt’tan Odunpazarı’nda babası Oğuz Tansel adına da bir halk kütüphanesi yapılmasını da rica etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi