BİRBİRİMİZDEN VAZGEÇMİYORUZ

Videoyu Aç BİRBİRİMİZDEN VAZGEÇMİYORUZ
A
a

Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için acil eylem planı hazırlanması gerektiğini söyleyen KESK Üyesi Latife Doğan, “Bir kere daha haykırıyoruz; haklarımızdan da, hayatlarımızdan da, birbirimizden de vazgeçmiyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

KESK’li kadınlar adına basın açıklaması yapan Latife Doğan, artan kadın cinayetlerine tepki göstererek, İstanbul Sözleşmesi’nin etkin bir şekilde uygulanması gerektiğine dikkat çekti. Kadınların her gün öldürüldüğünü söyleyen Doğan, “Her kadın cinayetinden sonra, davaların takipçisiyiz, şiddete taviz vermiyoruz diyen bu yönetim anlayışının lafazanlıklarına karnımız tok artık. Çünkü biliyoruz, bütün iktidar aygıtlarıyla kadınlara karşı taarruza geçenlerdir onlar. Kadınları görünmez yapma, kamusal alandan çıkarma, erkek egemen zihniyeti pekiştirme çabasında olanlardır onlar. İmzaladıkları uluslararası sözleşmelere dahi uymayan, İstanbul Sözleşmesi’ni tartışmaya açanlardır onlar. Yüzlerce kadının olduğu gibi Aylin’in de, Selda’nın da, Vesile’nin de öldürülmesinden sorumludur onlar” diye konuştu.
ACİL EYLEM PLANI HAZIRLAYIN
“Bir tek kız kardeşimizin bile ayağına taş değmeyeceği güne kadar isyandayız, direnişteyiz, mücadeledeyiz” diyen Doğan, “İstanbul Sözleşmesi’ni, 6284 sayılı yasayı tartışmaktan vazgeçin. Kadın cinayetlerinin, şiddettin her türünün önlenmesi için acil eylem planı hazırlayın. Kadınların özgür olduğu, eşit yaşadığı, şiddete ve ayrımcılığa maruz kalmadığı güvenli bir hayatı inşa etmek için somut politikalar üretin” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi