BİRLİKTE BÜYÜDÜLER

Videoyu Aç BİRLİKTE BÜYÜDÜLER
A
a

Tepebaşı Belediyesi tarafından hizmete sunulan Esentepe Mahalle Bahçesi’nde, mahalle sakinlerinin yanı sıra çocuklar da keyifle ve sağlıkla vakit geçiriyor. Çocuklar bahçeye 5 yıl önce diktikleri ağaçlardan meyve toplamanın hazzını yaşıyor.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın, kırsal kalkınmayı desteklerken kent halkını toprakla buluşturduğu projesi Esentepe Mahalle Bahçesi, çocuklara da çok değerli tecrübeler sunuyor. Yaklaşık 5 yıl önce bahçeye meyve fidanları diken çocuklar, bugünlerde emeklerinin karşılığını alarak dalından meyve topluyor. Esentepe Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi’nin yanında yer alan bahçede çocuklar, diktikten sonra bakım ve sulamalarını da özenle yaptıkları ağaçlara, gözleri gibi bakıyor. Esentepe sakini çocuklar, bahçede vakit geçirmekten, toprakla uğraşmaktan, ağaçların bakımını üstlenmekten ve meyve yetiştirmekten dolayı çok mutlu olduğunu söylüyor. Diktikleri fidanların zamanla kendi boylarını geçtiğini söyleyen çocuklar, Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkür ediyor.
 
5 YILDA BOYUMUZU GEÇTİ
Bahçede meyve ağacı büyüten çocuklardan 13 yaşındaki Mehmet Kavas, diktikleri fidanların zamanla boylarını geçtiğini anlatarak, “Bu fidanları 5 yıl önce diktik, arkadaşlar vardı. Havalar soğuktu,  fidanlarımızı özenerek diktik. O zaman çok küçüklerdi, büyüttük ve yetiştirdik. Suladık, koruduk. Şimdi koskocaman oldular boyumuzu geçtiler. Hepimiz çok mutluyuz” dedi.
12 yaşındaki Feyzullah Enes Demirel ise “Ağaçları diktik, o zaman çok küçüklerdi. Ağaçlarımızla ilgilendik, emek verdik. Sonra çiçek açtılar, meyve verdiler. Üzerine kuşlar ev yaptı, biz burada çok mutluyuz” diye konuştu.
 
 HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da her yaştan insanın toprak ve doğa ile vakit geçirebilmesinin çok önemli olduğunu vurguladı. Başkan Ataç, “Çocuklarımızın toprağı tanıması, bitkileri öğrenmesi, doğayı sevebilmeleri çok değerli. Bunların olabilmesi için çocuklarımıza fırsat tanımak gerekiyor. Esentepe’de hizmete sunduğumuz Mahalle Bahçesi de vatandaşlarımızdan ilgi görüyor. Özellikle çocuklarımız orada çok güzel işler gerçekleştirdi. 5 yıl önce özenle diktikleri fidanlar bugün büyüdü, çocuklarımızın boyunu aştı. Çocuklarımız böylelikle üretmenin, emek vermenin değerini öğrenmiş oldu. Ayrıca toprağı, doğayı, bitkileri tanımış oluyorlar. Eskişehirli çocuklarımızın doğa ile bir araya gelebilmeleri adına çalışmaya devam edeceğiz, onlar bizim en kıymetli varlıklarımız” ifadelerini kullandı. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi