BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ!

Videoyu Aç BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ!
A
a

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle, Eskişehir Demokratik Kadın Platformu (EDKP) ile Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği (ETOS) tarafından etkinlik düzenlendi. Gerçekleştirilen etkinliklerde bir araya gelen kadınlar ‘Birlikte güçlüyüz’ sloganları atarak mücadele çağrısı yaptı.

DÜNYADAN DANSLAR
Kanatlı AVM önünde ETOS tarafından düzenlenen ‘Dünya Kadınları El Ele Dans Ediyor’ gösterisi gerçekleştirildi. ETOS Ritim Grubu’nun gösterisiyle başlayan etkinlikte farklı ülkelerden kadınlar dans etti. Kadınların yan yana mücadele etmesi gerektiğini söyleyen ETOS Başkanı Nihal Bağcı, Türkiye’de kadına şiddetin her geçen gün arttığını söyledi. Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayan Bağcı, tüm kadınları mücadele etmeye çağırdı. Konuşmaların ardından Afrikalı Kadın Dans Grubu, İranlı Hadikhan Dans Grubu ve ETOS Harmandalı Grubu dans gösterisi gerçekleştirdi

ÖZGÜRLÜL ÇAĞRISI
EDKP Üyesi kadınlar ise, Espark AVM’den Adalar Mevkiine kadar sloganlar eşliğinde yürüyüş yaptı. Grup adına konuşan Eğitim Sen Kadın Sekreteri Sevgi Pervane, “Bu düzenin yarattığı şiddetin her türlüsüne karşı; iş ve yaşam güvencemiz, geleceğimiz için tüm kadınları mücadeleyi ve dayanışmayı büyütmeye, dünyayı özgürleştirmeye çağırıyoruz! Biz kadınlar birlikte daha güçlüyüz. Birlikte başaracağız” diye konuştu. Yüzlerce kadını bir araya getiren yürüyüşte ‘Kadınlar yürüyor mücadele büyüyor’, ‘Dünya yerinden oynar kadınlar özgür olsa’ ve ‘Yaşasın kadın dayanışması’ gibi sloganlar atıldı.
 


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi