Biz üretmek için seçildik!

Videoyu Aç Biz üretmek için seçildik!
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, ES TV’de canlı yayınlanan Açıkça programının konuğu oldu. ESGROUP Genel Yayın Yönetmeni Ali Baş ve Muhabirimiz Meltem Karakaş Kaya’nın sorularını yanıtlayan Başkan Kurt, ülke ve yerel gündemi değerlendirdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Her türlü engellemeye rağmen halk için çalıştıklarını anlatan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Ben halkın belediye başkanı olmaya çalışıyorum. Hizmet etmek için her türlü fedakarlığa hazırım” dedi.
YAN YANA GELELİM
AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan’ın çevre yoluna değil ara yollara ihtiyaç olduğu yönündeki açıklamasını değerlendiren Başkan Kurt, “Bu Eskişehir’de 20 yıldır tartışılan bir konu. Şu anda sorun sistemde. Eskişehir’de merkezi hükümet yerel yönetimlerle iş birliğiiçerisinde bir yatırım programı yapmadığı sürece hangi konuda biz ak dersek onlar kara diyecek. Belli burada uzlaşma şansımız yok. Şimdi Zihni Bey çevre yolu var ara sokakta ne yapacağız bana şunu biri söylesin biz Muttalıp Caddesini nasıl genişleteceğiz? Biz Atatürk Caddesini nasıl genişleteceğiz? Efendime söyleyeyim Odunpazarı tarihi bölgesini nasıl genişleteceğiz? Şunu yapabilir miyiz? Samimiyse merkezi hükümet yetkilileri belediye yetkilileri ile bu planlamayı yapalım. Şu anda Zihni beyin yapacağı iş şudur trafik ile ilgili bir şey yapacaksa yapacağı işin doğru olacağını zannediyorsa UKOME’de kararı
alacak diyecek ki Sivrihisar caddesinde şöyle gidin madem ara yollar ile ilgili ihtisas çalışması yapıyor, Çifteler caddesinden şöyle gidin efendime şöyleyim Yunusemre caddesinde şöyle yapın bunu diyecek ve UKOME karar alacak diyecek ki buraya çift sıra park yapılmaz burada park olmaz siz trafiği kapatıyorsunuz. Bunu da denetimi trafik şube müdürüne verecek talimatı trafik şube müdürü yapacak. Bunun kararını vermek Yılmaz Hocanın elinde değil, UKOME’de Yılmaz Hocanın bir hükmü kalmadı. Odunpazarı Belediyesi’nin bir tane temsilcisi var UKOME’de Tepebaşı Belediyesi’nin bir tane temsilcisi var, çoğunluk merkezi idarede. Onlar da cep telefonlarını alıyorlar önlerine gelen talimata göre parmak kaldırıyorlar. Samimi olacaksak yan yana geleceğiz. Yan yana gelemez isek, ki gelemiyoruz, Eskişehir’de en büyük sorun budur, bizim Odunpazarı’nda tayini çıkan giden kaymakam bey ile 3,5 yıl çalıştık 3 kere yan yana gelmedik biz nasıl birlikte iş yapacağız? Bürokratlar AKP yöneticisi gibi davranmaktan vazgeçmelidir. Devleti bürokratı olmalıdır. Devletin işlerine kafa yormalıdır. AKP’nin işlerine değil AKP İl Başkanı çağırınca esas duruşa geçen müdür istemiyorum. AKP İl Başkanı işaret edince ayağı kalkacak önün ilikleyecek bölge müdürü istemiyoruz. AKP İl Başkanı da politika yapacak Milli Eğitime karışmayacak, Tabu Kadastroya karışmayacak, bunlar kendi işini kendi yapacak. Biz bunu niçin gerçekleştiremiyoruz? Çünkü Ankara’daki tek adamın kafası bu; Eskişehir’deki il başkanı da diyor ki ben de Eskişehir’in patronuyum. Öyle olmaz parti devleti işini Türkiye Cumhuriyeti bırakalı 70 yıl oldu” ifadelerini kullandı.
SOMUT İŞ YAPARIZ
“Bütün Eskişehirlilerin bilmesini istiyorum; her türlü engellemeye, olumsuzluğa rağmen biz iş üretiyoruz, iş üretmek için seçildik” diyen Başkan Kurt, “Bunlarla karşılaşacağımızı tahmin ediyorduk, biliyorduk. Yani bizi engellemeye çalışmaları bizim işin sıkıntı değil, gayet doğal. Ben şunları biliyorum örneğin mahkemeye dava açıyoruz, çok haklıyız avukat arkadaşlarımız diyor ki ‘Kesin kazanacağız’ falan filan diyorlar ben diyorum ki ‘Acaba hangi gerekçeyle kaybedeceğiz?’ gerçekten çok önemli gerekçeler buluyorlar. Dolayısıyla biz bunlara alışığız, hazırız. 7 yıldır benim 20 yıldır Tepebaşı’nın 25 yıldır Büyükşehir’in çektiği sıkıntılara rağmen getirdiğimiz durum bellidir. Biz şunu gerçekleştirdik Ankara’da öyle oldu, İstanbul da öyle oldu. Şimdi Adana’da öyle oluyor, Mersin’de öyle oluyor AKP’lilerin 10 liraya yaptığı işi biz 1 liraya yapıyoruz. Hiçbir iş yapmasak bile 10 lira harcanmasını engelliyoruz. Böyle bir avantajımız var, böyle bir üstünlüğümüz var. O nedenle de az parayla da çok iş yapabiliyoruz. Bunu yapmaya devam ederiz. Bize güvensinler biz yapamayacağımız hiçbir sözü vermeyiz. Söz verdiğimiz zaman da o işi mutlaka yaparız. Sonuna kadar fikri takibi de sürdürürüz. Eskişehir halkına Odunpazarı halkın a yararlı somut iş yaparız. Buna güvenmeye devam etsinler. O güveni sağladığımızı biliyorum. Karapınar’da da, Gündoğdu’da da, sanayi çarşısında da ezilen insanların yanındayım. Ben halkın yanındayım, yoksulun yanındayım, halkın belediye başkanı olmaya çalışıyorum. Halkçı bir partinin halkçı belediye başkanı olmaya çalışıyorum, gayret ediyorum. Ben onlara hizmet etmek için her türlü fedakarlığa hazırım” diye konuştu. EMRE GÜZEL
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi