Bizi kimse bölemez

Videoyu Aç Bizi kimse bölemez
A
a

Eskişehirli vatandaşlar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle duygularını aktardı. 15 Temmuz’u ülkenin yeniden doğuşu olarak nitelendiren vatandaşlar, “Bugün bizim bayramımız.Bugün de yarın da her zaman, 15 Temmuz’da biz bugünü unutturmayacağız. Bizi kimse bölemeyecek” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimi sonrasında, 15 Temmuz, Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edildi. Darbe girişiminin 5. yıldönümü nedeniyle duygularını sorduğumuz Eskişehirli vatandaşlar, o gün yaşanan olayları ilk gün ki gibi hatırladıklarını söyledi. Her 15 Temmuz günü meydanlarda olmaya devam edeceklerini ifade eden vatandaşlar, şehit olan vatandaşlarımızı unutmayacaklarını belirtti.


Yücel Yılmaz

“Bugün bizim bayramımız. Ülkemizin yeniden kurtuluşu, yeniden doğuşu demek. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Bugün buradayız Beşir Derneği olarak. Şehitlerimizle ilgili hatırlatmalarımız olacak ve rahmetle şehitlerimizi anacağız. Tüm Eskişehir halkını Vilayet Meydanı’na bekliyoruz nöbete.”

Nazan Yıldız

“Biz 15 Temmuz’da bu vatan uğruna şehit olan tüm vatandaşlarımızı anacağız. Unutmayacağız, unutturmayacağız. İlk gün de meydanlardayız. Bugün de yarın da her zaman, 15 Temmuz’da biz bugünü unutturmayacağız. Hep meydanlarda olacağız. Bizi kimse bölemeyecek.”

Sema Kurtay

“15 Temmuz demokrasiye, insan özgürlüklerine vurulmuş büyük bir ket. Halkımız da 15 Temmuz’da çok büyük bir direniş göstererek özgürlüklerine sahip çıkmıştır. Allah bundan sonra 15 Temmuz gibi bir günü yaşatmasın. O gün keşke ben de İstanbul’da direnen kardeşlerimle direnseydim.”

Zeynep Baş

“O günü keşke hiç yaşamasaydık. O gün çok kötü olduk. Keşke bizde Ankara’da olsaydık da canımızı verseydik bu yol için. Bu vatanda darbeyle yönetim değiştirilemez. Bugün burada nöbete katılacağım ben de sabaha kadar. O selalar, cumhurbaşkanımızın çağrısını hiç unutamıyorum. Hala bugün ki gibi.”

Rauf Kabadayı

Önce vatan. 15 Temmuz’da ben hastanede yatıyordum, ameliyat olmuştum. Kaçıp Ankara’ya gidecektim. Ben dışarda çalıştım. Hep vatan hasretliğim vardı Türkiye’ye. Kalbimize yazmışız biz bu bayrağı. Biz bu vatanı kolay kazanmadık. Dedelerimiz bu bayrak için neler çekmişler.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi