BİZİM İÇİN DEĞERLİSİNİZ

Videoyu Aç BİZİM İÇİN  DEĞERLİSİNİZ
A
a

YKS 2020 sonuçlarına göre Eskişehir Teknik Üniversitesi fakülte ve meslek yüksekokullarının kontenjanları bir bölüm hariç tüm bölümlerimizde yüzde 100 doluluk oranına ulaştı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, “Ülkemizde 200’ün üzerinde üniversitenin olması ve marka üniversitelerin dahi kontenjanlarını doldurmakta zorlandığı düşünüldüğünde bu büyük bir başarı. Her ne kadar 2018 yılı itibarıyla yeniden yapılandırılmak üzere kurulan ve isim değişikliğine giden bir üniversite olarak gözüksek de köklü bir geçmişimizin oluşu, yetkinliği yükseköğretim elemanlarımız ve güçlü altyapımızın bunun en büyük nedenlerindendir. Porsuk Meslek Yüksekokulumuzda bu yıl açtığımız ve ilk öğrencilerimizi aldığımız “İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü” programımızın da ilk yılında yüzde 100 doluluk oranıyla eğitime başlayacak olması ayrıca memnuniyet verici. Bu programımız çıktıları mezunlarımızın da havacılık sektöründeki nitelikli ara eleman ihtiyacına büyük ölçüde hizmet edeceğine inanıyorum” dedi.

ÖĞRENCİLERE SESLENDİ

Döğreoğlu, üniversiteye yeni yerleşen öğrencilere ve ailelerine şu şekilde seslendi: “Öncelikle Eskişehir Teknik Üniversitesi ailesine katıldığınız için hepinizi yürekten kutluyor, Üniversitenize hoş geldiniz diyorum. Öğrencilerimizin geleceği bizler için önemli ve değerli. Bizler Eskişehir Teknik Üniversitesi çalışanları olarak bu sorumluluğu büyük bir memnuniyetle ve onurla kabul ediyoruz. Başka alacağınız mesleki eğitimden küresel ölçekte tercih edilen ve nitelikli bir birey olarak mezun olmanızın yanı sıra; yaşama ve yaşadığı dünyaya saygılı, farkındalığı yüksek ve etik değerlere duyarlı bir insan olarak yetişebilmeniz için her türlü imkânı sağlayacağımıza emin olun. Sizlerin de kendiniz için, aileleriniz için, Üniversiteniz için, ülkemiz ve dünyamız için yılmadan, yorulmadan çalışacağınıza yürekten inanıyoruz.” HM

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi