BOKS AŞKI SARDI

Videoyu Aç BOKS AŞKI SARDI
A
a

Boks branşına ilgi her geçen gün artarken, doktorlarda boksa önem veriyor. Genel Cerrahi Uzmanı Salih Metin Aycı yardımcı antrenör olarak görev yaparken, Yunusemre Devlet Hastanesi’nde staj yapan Hacer Karakaya ise aktif sporculuk hayatına devam ediyor.

BOKS SEVGİSİ 

Op. Dr. Salih Metin Aycı ve ESOGÜ Tıp Fakültesi’nde 5. sınıf öğrencisi olan ve Yunusemre Devlet Hastanesi’nde staj yapan Hacer Karakaya’nın Boks sevgisi bir başka. Doktorluk mesleğinin yanı sıra yaklaşık haftada 12 saat Gençlik Spor Kulübü'nde çalışan ikili görenleri hayrete düşürüyor.  

HERKES YAPABİLİR 

Bugüne kadar değişik mesleklerden birçok kişi ile üniversite öğrencisi ve profesöre boks öğrettiğini bildiren Gençlik Spor Kulübü ile ESOGÜ Boks Kulübü antrenörü Yılmaz Ayar ise böylesine kaliteli insanlarla birlikte çalışmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Antrenör Ayar ‘Amacımız, saldırı değil, savunma amaçlı olan boksun herkesin yapabileceği bir spor olduğunu anlatmak. Değişik mesleklerden bu sporla uğraşanlar var. Boksun bayanı, erkeği ve mesleği yoktur. İsteyen herkes yapabilir. Yeter ki, insanın içinde azim olsun’ dedi.

50 SPORCU VAR 

Yaz spor okullarına kayıt yaptıran 50  sporcu boks yapıyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı boks branşına olan ilgi her geçen yıl daha da artıyor. Antrenör Yılmaz Ayar 15 elit boksörün yanı sıra yaz okuluna kayıt yaptıran 50 sporcusuna eğitim veriyor. Porsuk Spor salonunda yapılan antrenmanlara boksu yakından tanımak isteyen ve merak eden herkesi davet eden Ayar ‘Haftanın 3 günü çalışma yapıyoruz. Bu yıl antrenmanlarımıza olan ilgi daha da arttı. Amacımız bu sporu ilimizde daha yaygın hale getirmek. Bu anlamda çalışmaya devam edeceğiz’ şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi