‘Boşanmalar ve aile içi şiddet her geçen gün artıyor’

Videoyu Aç ‘Boşanmalar ve  aile içi şiddet her geçen gün artıyor’
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ESOGÜSEM) Müdürü Prof. Dr. Şenol Erdoğmuş, ülkede boşanmaların ve aile içi şiddetin her geçen gün arttığını belirterek, “Aile Danışma Merkezleri”ne acilen gereksinim duyulduğunu ifade etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ESOGÜSEM) tarafından verilen “Aile Danışmanlığı Sertifikası Eğitim Programı”nı başarıyla tamamlayan 20 katılımcıya sertifikaları törenle verildiği belirtildi. ESOGÜSEM Fuzuli Salonu’nda gerçekleşen törende, katılımcılara sertifikaları, ESOGÜSEM Müdürü Prof. Dr. Şenol Erdoğmuş ile ESOGÜ Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Nilüfer Özabacı ve Yrd. Doç. Dr. Abdulkadir Öztürk tarafından takdim edildi.
Törende konuşan ESOGÜSEM Müdürü Prof. Dr. Şenol Erdoğmuş, boşanmaların ve aile içi şiddetin her geçen gün arttığını belirterek, “Aile Danışma Merkezleri”ne acilen gereksinim duyulduğunu ifade etti. Prof. Dr. Şenol Erdoğmuş bu merkezlerde görev yapacak aile danışmanlarının, ana kaynağına indikleri sorunların; bilimsel, kültürel ve psikolojik yönlerini araştırabileceklerini ve aile sorunlarının çözümünde aile bireylerine destek verebileceklerini söyledi. Eğitim hakkında da bilgiler veren Prof. Dr. Şenol Erdoğmuş, 4 Eylül 2012'de Resmi Gazete'de yayınlanan "Aile Danışmanlığı Yönetmeliği"ne göre programa; sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans eğitimi almış kişilerin katıldığını belirtti. 300 saati teorik, 150 saati uygulamalı olmak üzere toplam 450 saatlik eğitim alanların “Aile Danışmanlığı Sertifikası”nı almaya hak kazandığını belirten Prof. Dr. Şenol Erdoğmuş, bu sertifikaya sahip olanların aile danışmanlık merkezleri açabileceğini veya bu merkezlerde çalışabileceğini ifade etti. (HM)
 

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi