Bozüyük'ü büyüteceğiz

Videoyu Aç Bozüyük'ü büyüteceğiz
A
a

CHP Bozüyük İlçe Başkanı İhsan Esel parti çalışmalarından İlçe sorunlarına kadar pek çok konuda değerlendirmelerde bulundu. Eskişehir’den Bozüyük’e işçi trafiği olduğunu belirten Esel, “Bozüyük'te ikametgah ettirebilirsek, kentimizi büyütürüz ve geliştiririz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP Bozüyük İlçe Başkanı İhsan Esel, ES TV Haber Müdürü Şener Çetin'in sorularını yanıtladı. İlçe gündemindek ipek çok konu masaya yatırıldı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bozüyük’e gerçekleştirdiği ziyaret hakkında konuşan Esel, “CHP Genel Başkanımızın İl bazında 81 ilde yaptığı toplantılardan bir tanesiydi. Bu bizleri onurlandırdı ve mutlu etti. Liderimiz halkımızın büyük teveccühüyle karşılandı. Güzel bir katılım vardı. Yani güzel bir organizasyon gerçekleştirdik diye düşünüyorum. Bozüyük'te hayatageçen ve yapımı devam eden projelerimiz var. Bu projelerin toplu açılışı için kendisine davetimiz oldu, inşallah yakın zamanda kendisi yine burada olacak" dedi
KAYBETTİĞİMİZ SEÇİM YOK
Parti çalışmaları hakkında bilgi veren Esel, “Bizim yönetim kurulumuz gerçekten çok deneyimli. Biz işe başladığımızdan bu yana Bozüyük’te genel seçimleri alacağız dedik, onun için bu çalışmaları başlattık. Yani  arkadaşlarım başladığımız günden beri şeytan kulağına kurşun diyeyim, kaybettiğimiz seçim yok. Bozüyük genelinde yapılan bütün seçimlerde yüzde 50’nin üzerinde birinci olarak çıktık, bunu net ve açık olaraksöyleyebilirim. Reform durumundan tutun bugüne kadar yapılan seçimlerin hepsinde birinci parti olmayı burada başardık. İyi bir ekibiz. Kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla her şeyiyle gerçekten ekip arkadaşlarım özveriyle çalışıyor. İnşallah bundan sonra da öyle devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
GENÇLERE GÜVENİYORUZ
Parti olarak genç bir kadroya sahip olduklarını ifade eden Esel, gençlere önem verdiklerini ve güvendiklerini söyledi. Esel, “Donanımlı genç bir kadromuz var ve gençlik gerçekten bizim için çok önemli. Onlara güveniyoruz. Z kuşağı diyoruz; onların neler yapabildiğini, neler yapamayacağını, neler düşündüğünü sizlerde, bizlerde çok iyi biliyoruz. O yüzden gençlere verdiğimiz değer çok önemli. Cefakar kadınlarımız var, her kapıya giden. Her gün, her dakika siyaset çalışmalarında halkın kapısına gidip tek tek insanlara fikrimizi anlatan,  niçin oy istediğimizi ve neler yapmak istediğimizi anlatabilecek kadın kadromuz çok kuvvetli. Her işin başında eğitimde geliyor. O yüzden eğitime de çok önem veriyor,her şeyin başı eğitim diyoruz. Başarımızın esas nedenleri bunlar. Yani kuvvetli bir kadroyla çalışıyoruz, eğitime önem veriyoruz. Gençlerimiz ve kadınlarımız işe sahip çıkıyorlar. Böyle olursa tabi bizde başarıyı kolay yakalıyoruz. Başarıyı yakalayabilmek içinde devamlı mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.
SORUN ÇÖZÜLECEK
Bozüyük'te şehir içi trafik sorunu olduğunu belirten Esel bu sorunun da ortadan kalacağını vurgulayarak, “Siz kendinizde görüyorsunuz trafik sıkıntısını, Bozüyük'ün tam merkezinde yaptığımız yer altı otoparkı ile çözmeye çalışıyoruz. Burası tamamlandıktan sonra hem ticari iş alanları oluşacak hem de yer altı otoparkı ile kentimizdeki trafik kargaşasından da kurtulmuş olacağız” dedi.
SANAYİ KENTİYİZ
“Biz işçisi yoğun bir kentiz, sanayi kentiyiz” diyen İlçe Başkanı Esel, “Artık bizim bu saatten sonra tarıma dönmemiz çok zor. Sanayinin gelişmesi gerekiyor. Sanayide her geçen gün organize sanayi bölgemiz dolmak üzere ve burada büyük sanayicilerimiz var. Organize Sanayimizde büyük yatırımlar hala devam ediyor. O yüzden bizim buradaki en büyük sıkıntımız, fabrikalara işçi bulamama sıkıntımız” şeklinde konuştu.
BOZÜYÜK’TE HARCANMALI
Eskişehir’den Bozüyük’e ciddi bir işçi sirkülasyonu olduğuna dikkat çeken Esel, “Biz nitelikli işçiye ihtiyacı olan bir kentiz, o yüzden buradan Eskişehir’e herhalde her gün gidip gelen 10 bin dersem yalan söylememiş olurum. Eskişehir'de ikamet edip, Bozüyük'te çalışmaya gelen bir işçi yoğunluğu var. Biz bunları Bozüyük'te ikametgah ettirebilirsek, Bozüyük'te böyle bir yapıya sahip olabilirsek tabi ki kentimizi daha fazla büyütürüz ve daha fazla geliştiririz. Bunun içinde ne yapmamız gerekiyorsa onun için mücadele etmemiz gerekiyor. Yani Bozüyük’te kazanılan parayı Bozüyük’te harcatmamız lazım mantığıyla yürümemiz gerekiyor” dedi.
SERAMİKFESTİVALLİ
Seramik sektöründe öndegiden kentlerden bir tanesi olduklarını söyleyen Esel, “Bozüyük seramik denince ilk akla gelen ilçelerden biridir. Bunun içinde biz 1999’a kadar birtakım çalışmalar yapmıştık, seramik kenti olduğumuzu öne çıkartmak için... Şu anda Eskişehir'de Tepebaşı Belediye Başkanımız Sn. Ahmet Ataç’ın uyguladığı seramik sempozyumunun ilk öncülüğünü biz yaptık. Burada iki defa seramik festivali düzenledik. Daha sonra yapmak nasip olmadı, çünkü belediye gitti. O günden beri de böyle bir etkinlik kentimizde yapılmadı. Seramik festivallerinde hem Ulusal hem de Uluslararası sanatçıları Bozüyük’te ağırladık. İnşallah bunlara biz devam edip tekrar kentimizin ismini seramik kenti olarak çıkartmak istiyoruz bu konuda çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

 

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi