Bu haliyle kim kabul etti?

Videoyu Aç Bu haliyle kim kabul etti?
A
a

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Çürük stadı kabul edenler Eskişehirspor’u başka illerde oynamaya mecbur bıraktı. Sorduk yine soruyoruz, bu stadı bu haliyle kim kabul etti?

Masrafları TOKİ karşılamalı
Stadyum konusunu daha önce meclise taşıyan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Eskişehir’de 140 milyon TL harcanan yeni stadın çatısının çökmesinin ardından, Eskişehir Valiliği hasarlı statta maç yapılmasının güvenlik riski oluşturacağı yönünde karar aldı. Eskişehirspor’un zorunlu olarak Eskişehir dışında oynayacağı maçlardaki masraflarını ve Eskişehirspor taraftarların maçların oynanacağı illere ulaşımını TOKİ karşılamalı” dedi.
 
Güvenlik riski
Yeni stadyumun çatısının çökmesinin ardından dün toplanan Eskişehir Valiliği İl Spor Güvenlik Kurulu’nun kararı ortaya çıktı. İl Spor Güvenlik Kurulu 26 Ocak’ta oynanacak Eskişehirspor-Adanaspor maçı için toplandığını anımsatan Çakırözer, kararı, “Valiliğin, Belediyenin, İl Emniyet Müdürü’nün, Futbol Federasyonu’nun oluşturduğu kurul, bu haliyle bu statta maç yapmanın güvenlik riski taşıdığına karar verdi. Yani yeni stadın daha üçüncü yılında maç yapılamayacak hale geldiğini tescilledi” sözleri ile aktardı.
 
Sorduk, yine soruyoruz
İl Spor Güvenlik Kurulu’nun kararını değerlendiren Çakırözer, “Anlaşılıyor ki Eskişehirspor, stadın çatısındaki bu önemli hasar onarılmadan kendi evinde oynayamayacak.  Sorduk, yine soruyoruz. Bu stadı bu çürük haliyle kim kabul etti, açılışına kim onay verdi? Teslim raporlarında bugünkü duruma geleceğine ilişkin hiç mi tespit yoktu? Bu stadı bu haliyle kim kabul ettiyse, Gençlik ve Spor Bakanlığı mı, TOKİ mi; sorumlusu kimse, hangi kurumsa Eskişehirspor’u şehir dışındaki statlara mahkum eden de odur. Eskişehirspor’un ve taraftarının zorunda bırakıldığı şehir dışı maçların tüm masraflarını TOKİ ya da Bakanlık karşılamalı” dedi.
 
Küme düşerse vebali boynuna
Eskişehirspor’un ligde zaten zor durumda olduğunu belirten Çakırözer, “Kendi şehrinde oynayamayacak hale getirilen, deplasman karşılaşmalarına mahkum edilen Eskişehirspor, bir de küme düşerse vebali, bu çürük stadı bu haliyle kabul edenlerin boynunadır” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi