Bu kafa yanlış!

Videoyu Aç Bu kafa yanlış!
A
a

Bir dizi ziyaret için Eskişehir’e gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Bu kafayla devam ederlerse dolar 20 lira olur, 25 lira olur. Bu kafa yanlış bir kafa, bilimden uzak bir kafa. Ekonomi teolojik sözlerle açıklanacak bir bilim değildir, bir uzmanlık işidir, bir liyakat işidir” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Eskişehir’de basın temsilcileriyle bir araya geldi. Türkiye’nin 58 ilinde parti örgütlenmesini tamamladıklarını dile getiren İnce, ekonomi gündemine ve OHAL tartışmalarına dair açıklamalarda bulundu. Son üç ay içinde büyük bir piyasa karmaşası yaşandığını vurgulayan İnce, “Cumhuriyet tarihinde görmediğimiz kadar büyük bir karmaşa yaşıyoruz. Diyebilirsiniz ki Türkiye’de çok ekonomik krizler gördük. Doğrudur. Güney Kore’de kriz olur Kuzey Kore’de hiç kriz olmaz. Aslında orada da olurda Kuzey Kore’de kriz yazılmaz. Meksika’da hiç kriz olmaz. Amerika’da kriz olur, yan yana komşulardır. Türkiye’de de artık Kuzey Kore’ye benzer olduğu için kriz olsa da yazılamıyor. Faiz sebep enflasyon sonuç, Sayın Erdoğan’ın yıllardır söylediği saçma bir iktisat teorisi var. Dünyada hiçbir iktisatçının kabul etmediği, dünyada hiçbir çağdaş ülkede kabul görmeyen; faiz sebep enflasyon sonuç! Merkez Bankası tabela faizlerini talimatla indiriyor. Merkez Bankası başkanına hitap ederken Merkez Bankası başkanım diye hitap ediyor. O ‘m’ harfi, bağımsız olması gereken kurumun başkanına başkanım diyerek sanki tepebaşı ilçe başkanına hitap eder gibi hitap etmesi bize milyar dolarlara mal oluyor” dedi.
DOLAR 25 LİRA OLUR
İnce sözlerine, “2018 yılında seçim kampanyalarında Eskişehir’de de söyledim, Erdoğan bu kafayla giderse
dolar 8-10 lira olur demiştim, bana gülmüşlerdi o zaman. Bundan 3-4 ay önce bu kafayla giderse 15 lira olur demiştim. Şimdi tekrar söylüyorum, bu kafayla devam ederlerse 20 lira olur, 25 lira olur. Bu kafa yanlış bir kafa, bilimden uzak bir kafa. Ekonomi teolojik sözlerle açıklanacak bir bilim değildir, bir uzmanlık işidir, bir liyakat işidir” diyerek devam etti.
OLAĞANÜSTÜ TASARRUFU KONUŞUN
OHAL ile ilgili konuşmalara dikkat çeken İnce, “Gündemde OHAL konuşuluyor. Memleketi 19 yılın
sonunda duvara toslattılar, şimdi OHAL’i konuşuyorlar. Onlara Eskişehir’den tavsiyem şu olsun; OHAL’i konuşacağınıza, olağanüstü tasarrufu konuşun, olağanüstü liyakati konuşun, olağanüstü ciddiyeti konuşun, olağanüstü bilimi konuşun, olağanüstü hukuku konuşun. Bunlar olursa memleket düzlüğe çıkar” dedi ZEYNEP YURTAYDIN
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir