Bu kalemler tükenmez!

Videoyu Aç Bu kalemler tükenmez!
A
a

Gazeteci Uğur Mumcu’nun katledilişinin 29’uncu yıldönümü nedeniyle açıklama yapan Eğitim İş Şube Başkanı Hüseyin Yurtman, “Eserlerinin elden ele, fikirlerinin kulaktan kulağa geçiyor olması, Mumcu'nun katledilerek susturulamadığının ispatı olsa da bu kara günlerde yokluğu ilk günkü gibi derin hissedilmektedir” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eğitim İş Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Yurtman, Gazeteci Uğur Mumcu’nun katledilişinin 29’uncu yıldönümü nedeniyle açıklama yaptı. Uğur Mumcu’nun tam bağımsız Türkiye’nin simge isimlerinden olduğuna dikkat çeken Yurtman, “Uğur Mumcu, mafya ve siyaset ilişkisine, teröre, yolsuzluğa, kökten dinci akımlara karşı, somut belgelere dayalı çalışmaları ve yayınladığı eserleriyle hayatını derin yapıların ortaya çıkarılmasına adamış, bu yapıların ortaya çıkmasından endişelenenler tarafından katledilmiştir” dedi.
YOKULUĞU DERİNDEN HİSSEDİLİYOR
Uğur Mumcu’nun sözlerini söyleyerek konuşmasına devam eden Yurtman, “Bir kalem susar, yerini bir başkası alır. Bu kalemler tükenmez” diyerek, “Bugün Türkiye’de 29 yıl öncesine göre değişen hiçbir şey yoktur. Bu bağlamda geçmişte Uğur Mumcu, Çetin Emeç, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Turan Dursun, Muammer Aksoy gibi aydınlarımız cinayetlerle susturulurken günümüzde emperyalizm ve AKP iktidarının saldırıları demokrasiden, laik eğitimden, cumhuriyet devrimlerinden yana olan örgütlere, gazetecilere, aydınlara karşı yapılmakta, hukuksuz yargılamalar ve faşizan baskılarla karşı karşıya bırakılmaktadır.Eserlerinin elden ele, fikirlerinin kulaktan kulağa geçiyor olması, Mumcu'nun katledilerek bile susturulamadığının ispatı olsa dabu kara günlerde yokluğu ilk günkü gibi derin hissedilmektedir” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir