Bu kavşakta ölmek istemiyoruz!

Videoyu Aç Bu kavşakta ölmek istemiyoruz!
A
a

İmişehir, Türkmentokat, Karatepe, Sarıkavak ve Işıkören mahallelerine Ankara-Eskişehir karayolu üzerinden ulaşımı sağlayan kavşakta ‘cep’ olmaması nedeniyle yaşanan trafik kazaları bölge halkını isyan ettirdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Odunpazarı ilçesi sınırları içerisinde yer alan İmişehir, Türkmentokat, Karatepe, Sakıravak ve Işıkören mahallelerine Ankara-Eskişehir karayolu üzerinden giriş sağlayan kavşaklarda dönüş yapacak araçların güvenliğini sağlayacak ‘cep’ler olmaması nedeniyle her yıl onlarca ölümlü kaza yaşanıyor. CHP Milletvekili Utku Çakırözer, kazaların yaşandığı kavşakta 5 mahallenin muhtarları ve yurttaşlarla bir araya gelerek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan kavşakların bir an önce güvenli hale getirilmesi çağrısında bulundu.

HALK İSYAN EDİYOR

Yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi ve talep edilen kavşağın bir an önce yapılması için Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne toplu dilekçeler ilettiklerini söyleyen mahalle muhtarları, bugüne kadar taleplerinin karşılanmadığını ifade etti. İmişehir Muhtarı Kadir Zaptiye, “5 köyün muhtarı bir araya geldik. Ankara-Eskişehir yolu üzerinden köylerimize dönüşte kullandığımız bu kavşakta, iki ya da üç aracın arka arkaya girebileceği kısa bir cep yapılması için dilekçemizi verdik. Burada dönüşlerde diğer araçlar sürat yaptığı için çok fazla kaza meydana geliyor. Bölge halkı her gün bir kaza olacak diye çok tedirgin” dedi.

SESİMİZ DUYULMALI

Artık seslerinin duyulmasını istediklerini dile getiren Türkmentokat Mahalle Muhtarı Ali Osman Güzel ise, “Bu kavşağa sadece küçük bir cep ihtiyacı var. Defalarca Karayollarına yazı gönderdik ama maalesef bir dönüş alamadık. Burada dönüşlerde çok fazla ölümlü kazalar meydana geliyor. Artık sesimiz duyulmalı” çağrısında bulundu.

DERHAL ADIM ATILMALI

Mağduriyetlerin giderilmesi ve kazaların son bulması için konunun takipçisi olacağını söyleyen Çakırözer, “Eskişehir-Ankara Karayolu üzerinden Türkmentokat, İmişehir ve daha birçok mahallemizin girişi yapılıyor. Bu yol üzerinde bir cep olmadığı için büyük kazalar yaşanmakta. Buraya mahallelere dönüşte bir cep yapılırsa ölümlü trafik kazaları engellenmiş olacak. Muhtarlarımızın Karayollarına gönderdikleri dilekçeler var. Karayolları Bölge Müdürlüğü’nden, Ulaştırma Bakanlığı’ndan İmişehirliler, Türkmentokatlılar ve tüm Eskişehirliler olarak talebimiz; bu ölümlü kazaların engellenmesi için birkaç aracın arka arkaya durabileceği küçük bir cebin yapılmasına ihtiyaç var. Aksi halde burada kazalar olmaya ve insanlar ölmeye devam edecek. Bu cep bir an önce yapılmalı” diye konuştu.

ÖLÜM YOLLARINI BİTİRİN

Çakırözer, Alpu- Beylikova-Mihallıcık Yolu ile Seyitgazi-Kırka-Afyon yollarını da hatırlatarak, “Artık bu yollarda daha fazla insan yaşamını yitirmemeli. Bu yollar Eskişehirlilerin taleplerini karşılayacak şekilde bölünmüş yol olarak bir an önce hayata geçirilmeli” dedi. HM

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi