BU KIŞ ZOR GEÇECEK

Videoyu Aç BU KIŞ ZOR GEÇECEK
A
a

Okullarda kademeli eğitime geçilmesinin esnafın işlerinde tek tük de olsa hareketlilik yarattığını söyleyen Ünal Akarsu, “Esnafın hali kötü. Kimse şu anda iş yapamıyor. Bu kış illa ki zor geçecek. Seneye düzeleceğiz umarım. Umut var” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Okullarda kademeli ve seyreltilmiş eğitime geçilmesi esnafın işlerinde bir miktar kıpırdanmaya sebep olsa da esnaf hala beklediği işi yapamamaktan şikâyetçi. Umudunu kaybetmediklerini anlatan Hamamyolu esnafı, pandemi sebebiyle üç dört yıl geriye gitmiş olsalar da önümüzdeki yıl toparlanacakları inancını koruduklarını ifade ediyor.
GEÇEN SEZON FİYATLARI
Pandemide vatandaşın gelirinin düştüğünü bu sebeple okul kıyafetlerinin fiyatlarında bir artış yapmadıklarını söyleyen Güler Yavuz, “Birinci, ikinci ve üçüncü sınıflar yedi, sekizler başladıktan sonra bir kıpırdanma oldu ondan önce çok büyük bir hareket yoktu. Şimdi önümüzdeki günlerde diğer büyük sınıflar da açıldığı zaman kontrollü bir şekilde inşallah işlerimize devam edeceğiz. Pandemi öncesi bizim okul işimiz sezonluk oluyor ama onun haricinde ufak tefek de olsa oluyordu. Pandemide zaten tamamen bir durgunluk oldu okullar da kapanınca işlerde ona göre yavaşladı. Fiyatlarda bir değişiklik yok. Pandemiden dolayı insanların bütçeleri gerçekten çok sıkıntılı. Biz de yeni ürün yapmamıza rağmen fiyatlarımızı geçen sezon fiyatlarında tuttuk” diye konuştu.
ÜÇ DÖRT SENE GERİDEYİZ
Umutlarını koruduklarını anlatan Mustafa Akansu, “Pandemi dönemi şu anda kötü gidiyor. İşlerde durgunluk var, bayağı durgunluk var hem de. Açılacak diye dua ediyoruz. Tek tük var okullar açıldığı için. Eskisi gibi olmasa da gelen giden var okullar için. Ama insanlar tedirgin. Göndereyim mi göndermeyeyim mi diye düşünüyor. Bu da olumsuz etkiliyor. İleriye dönük umut var tabi. Üç dört seneye geri attı bizi bu pandemi. Ama umudu kaybetmiyoruz” şeklinde konuştu.
STOPAJ AĞIR GELİYOR
Devletten destek beklediklerini belirten Ünal Akansu ise, “Kiraları ödemekte sıkıntı yaşıyoruz. Stopaj ağır geliyor. Elemanların parasını zor ödüyoruz. Devletten bunun için bir destek lazım bizlere. Ama devletin vermiş olduğu destekler yetersiz kalıyor. Zor bir sene yaşadığımızın farkındayız ama devletin bize biraz yardımcı olması lazım. Stopajda indirimler yaptı 12. ayın sonuna kadar ama bunu biraz daha uzatması lazım. Sigorta ödemeleri yüksek geliyor. Esnafın hali kötü. Kimse şu anda iş yapamıyor. Bu kış illa ki zor geçecek. Seneye düzeleceğiz umarım. Umut var” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi