Bu kötü filmi çok izledik!

Videoyu Aç Bu kötü filmi çok izledik!
A
a

2022 KPSS'de çıkan soruların sızdırıldığı iddialarının Türkiye ve gençler açısından üzücü olduğunu söyleyen İYİ Parti Eskişehir Gençlik Kolları Başkanı Levent Bayraktar, "Biz bu kötü filmi 20 yıllık AK Parti iktidarında gençler olarak çok kez izledik. Tuz çoktan koktu" dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Yediiklim Yayınları'nın deneme kitaplarında sorulan onlarca sorunun 2022 KPSS sınavında sorulduğu iddia edildi. İYİ Parti olarak süreci sonuna kadar takip edeceklerini söyleyen Bayraktar, "Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen KPSS ile ilgili şaibe iddialarını endişe ile takip ediyoruz. KPSS sorularının önemli bir kısmı Yediiklim Yayınları ile aynı olduğu ortaya çıktı. İddialar ortaya atıldıktan 2 saat sonra ÖSYM Başkanlığı tarafından iddiaların asılsız olduğu söylendi. Bu 2 saat içinde neyi incelediler, neye baktılar bilemiyoruz. İddialar ortaya atıldıktan 12 saat sonra da ÖSYM Başkanı görevden alındı. Doğru bir karar ama eksik bir karar. Yeterli değil. Biz bu kötü filmi 20 yıllık AK Parti iktidarında gençler olarak çok kez izledik maalesef" diye konuştu.

SINAV TEKRARLANMALI
Sınavın tekrarlanması gerektiğini ifade eden Bayraktar, "Partililerimizce sıkça ifade edilen bir husus var. FETÖ'cülerle mücadele önemlidir ama asıl olan FETÖ'cülükle mücadeledir. Bundan kast ettiğimiz aslında tam olarak bu. Tuz çoktan koktu. Çok üzgünüz. Sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız ve genç arkadaşlarımızın umutlarının, emeklerinin çalınmasına asla izin vermeyeceğiz. Sadece ÖSYM Başkanı'nın hedef alınması doğru değil. Sürecin içinde kim varsa sonuna kadar kesinlikle ceza almalı ve sınav da tekrar yapılmalı" şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi