Bu şehirden birileri TFF’ye şikayet etmiş!

Videoyu Aç Bu şehirden birileri TFF’ye şikayet etmiş!
A
a

Eskişehirspor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Ali Çelikoğlu, basın toplantısı düzenledi. Transfer yasağının kaldırılması ve yönetim oluşmasının çıkmaza girdiğini söyleyen Çelikoğlu, “Eskişehir’den birileri bizi TFF’ye şikayet etmiş. İş çıkmaza girdi. Oluşacak yönetim de adaylıktan vazgeçti” dedi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Aile diye bir şey yok
Eskişehirspor Divan Kurulu Başkanı Ali Çelikoğlu, Vali Hanefi Demirkol tesislerinde basın toplantısı düzenledi. Çelikoğlu, “Türkiye’de futbol bir spor noktasını aşıp, para boyutuna çoktan ulaşmış. Gelinen seviye Türk kulüplerini de aşan bir noktaya gelmiş. Son yıllarda yapılan hatalar ve gelinen son nokta içimi acıtıyor. Aile kelimesi kutsaldır. Futbol ailesi cümlesi kabul etmediğim bir cümle. Aile kavramından uzak bir yapı olduğunu görüyoruz” dedi.
 
Yüzde 85’i Hoşcan döneminden
“Alacaklı kişilerin %85’i Hoşcan döneminden” diyen Çelikoğlu, “Divan Kurulunda görev almadan önce yeni bir oluşum oluşturmak istedik. 5 tanesi FIFA dosyası olmak üzere toplam 87 dosyadan imza almamız gerekiyordu. Bugüne kadar toplam 61 imza alındı. Bu 61 imza için herhangi bir ödeme yapılmadı. Borçlarımızın yüzde 80-85’lik bir kısmı Mesut Hoşcan döneminden kalan borçlar. Bazı dosyalar gerçekten mantık dışı borçlanmalardan kaynaklanıyor” diye konuştu.
 
Başkan bile alacağını almış…
Alacaklıların imza vermeme nedenlerine değinen Çelikoğlu, “Bir alacaklı zamanında Eskişehirspor’da göre yaparken, deplasman dönüşü otobüsten atılmış. Bu adamdan imza istediğimizde istemediğimiz bir tepki alıyoruz. Samet Aybaba’dan imza almakta zorlanıyoruz. 1-1 sona eren maçta kendisine bir kişi küfür etmiş. Bu sebeple imza vermek istemiyor. Transfer tahtası kapalıyken yapılan transferler var. Cristian Tanase, bu kulüpte futbol oynamadan ayrılmış. Bu arkadaşa ciddi oranda bir borç var. Mustafa Akgören geçmiş dönemlerden olan alacağını tahsil ettiği için alacaklılar, ‘son başkan bile alacağını alırken, biz neden almayalım’ diye yanıt veriyor” dedi.
 
TFF’ye şehirden şikayet gitmiş
Çelikoğlu, “Çaykur Rizespor ile bir futbolcumuzun bir transferi konusunda anlaştık. Görevden ayrılan yönetimin imzaları yeni bir yönetim seçilene kadar geçerli olacağı için ön anlaşmalar yapıldı. Bir oyuncumuzun transferi konusunda Süper Lig kulüpleri ile anlaştık. Ancak ailesi ve futbolcu kardeşimiz bu kulüplere gitmek istemedi. Hangi kulübe gitmek istiyor biz de merak ediyoruz. Rizespor’a verilen futbolcumuz konusunda divan heyetinin böyle bir yetkisi yok diye şehrimizden bir takım insanlar bizi TFF’ye şikayet etmiş” ifadelerini kullandı.
 
2 sorunlu dosya kapanacaktı
Çelikoğlu, “Ruud Boffin dosyası kapatılacaktı. Boffin ile 100-120 bin Euro arasında bir rakama anlaşmıştık. Trabzonspor dosyasını 3 buçuk milyon lira gibi bir rakama kapatacaktık. Trabzonspor bize dostluk mesajı gönderdi. İki camia arasındaki buzlar çözülebilirdi. Divan heyeti işi bu noktaya kadar getirmişken, yaşanan gelişmeler bizi üzdü. Biz 12 Temmuz tarihine kadar imza toplamaya devam edeceğiz. Eskişehirspor’un menfaatleri için uğraşacağız. Palan pandıras oluşacak bir liste çıkar mı bilmiyorum. Böyle bir liste çıkacağını da düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

800 bin lira ceza
Henri Bienvenu dosyasına değinen Çelikoğlu, “Bienvenu dosyasında 90 bin Euro civarında bir borç varmış. Kaan Ay döneminde 30 bin Euro ödenmiş. Kalan 60 bin Euro yapılandırılmış. Yapılandırma taksitleri ödenmemiş. Ödenen 30 bin Euro da yanmış. Bugün halen 90 bin Euro borç var. Kulüp bu durumdan kaynaklı bir de 80 bin İsviçre Frangı yani 800 bin lira civarı bir ceza yazılmış” diye konuştu.
       
Salona gelmek istemiyorum
Çelikoğlu son olarak, “Eskişehirspor, Eskişehir’in en büyük markasıdır diyordum. Ancak bu düşüncem değişmeye başladı. Biz bu kadar alacaklıdan imza toplarken bir kişi bize arayıp son durum nedir diye sormadı. Ama Rizespor’a bir futbolcu vermeye kalkınca telefonlarımız susmadı. Çanak da bu nokta da patladı. Gelinen noktada 12 Temmuz’da kongre salonuna dahi gelmeyi düşünmüyorum” dedi.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi