BU YIL ÜRÜN BOL

Videoyu Aç BU YIL  ÜRÜN BOL
A
a

Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Çiçek, pazar piyasasını değerlendirdi. Geçen yıllara kıyasla bu yıl ürünün bol olduğunu söyleyen Çiçek, “Vatandaşımız bu sene bol bol kışlık sebzesini, meyvesini yiyecek dedi” dedi.


Şu anda pazarlarda bir sıkıntı olmadığını söyleyen Çiçek, “Yaz mevsimindeki mallarımız bitmek üzere. Daha şu anda bahçelerimizde hala ürünlerimiz toplanıyor ama sonu geldi. Ürün bol bu sene. Allah’tan bir şey olmazsa, çok soğuk, bir mucize yaşanmazsa bu kış bir sıkıntı yaşamayacağız. Bu sene kırağı düşmedi. Ürünümüz daha hala toplanıyor. Geçen sene kırağı düştükten sonra karnabahar olsun, pırasa olsun, kışlık mallarımız sökülüp gönü oluyordu. Şu anda daha yeni yeni kopuyor. Bu yıl üretici için daha rahat geçecek inşallah. 45 gün üründe farklılık yaratıldı. Havalar şu anda güzel, ürüne zararı yok. Vatandaşımız bu sene bol bol kışlık sebzesini, meyvesini yiyecek dedi” ifadelerini kullandı.
VATANDAŞ KIT KANAAT GEÇİNİYOR
Pazarcı esnafının taleplerini sıralayan Çiçek, “Türkiye’de ekonomik sıkıntı var. Şu anda fiyatlar düzgün. Zaten insanların alım gücü yok. Vatandaş şu anda kıt kanaat geçiniyor. Esnaf da gerçekten malda sıkıntı yaşamayacak ama vergisini, Bağ-Kurunu zor yatırıyor. Esnafımız kredi kullanıyor. Kredilerin yapılandırılmasını uzatılmasını istiyorlar. Bizim hükümetten istediğimiz, basit usul istiyoruz.  KDV’nin düzeltilmesini istiyoruz. KDV şu an yüzde 8. Bizim esnafımızı şu anda yüzde 8 KDV yoruyor. KDV 1’e düşerse fiyatlar da daha biraz aşağıya çeker. Bu da bizim halkımıza yansır. Hem esnaf hem vatandaş mutlu olur” şeklinde konuştu. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi