Alpata Eskişehir logo sağı

Bu yönetimle bir daha asla!

Videoyu Aç Bu yönetimle bir daha asla!
A
a

Eskişehirspor’da Balıkesirspor maçı öncesi görevine son verilen Teknik Direktör Cengiz Seç sev, ESTV ekranlarında ‘Açıkça’ programına konuk oldu. Seçsev, “Bu yönetimle bir daha çalışmam. Başka bir yönetim gelir bize teklif edilir o zaman tüm enerjimle yine Eskişehirspor’a hizmet ederim. 2 buçuk ay boyunca çarşıya inmedim. 12 saat çalışıyordum” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
BÖYLE BİR ORTAMDA BULUNMADIM
Moderatörlüğünü gazeteci Meltem Karakaş Kaya’nın yaptığı programa Seçsev’in yanı sıra Esgroup Genel Koordinatörü Ali Baş ve Esgroup Spor Müdürü Murat Dağtekin’de vardı. Yorumcular deneyimli teknik adama ilk olarak göreve nasıl geldiğini sordu. Seçsev şöyle cevapladı, “Başkan ve yöneticilerle ilk yaptığımız görüşmede bir buçuk yıllık bir anlaşma sağladık. Bu bir buçuk yılın içinde yapacaklarımızı konuştuk. Onlar bizden önümüzdeki sezonun takımının hazırlanmasını, genç futbolcuların piyasaya sürülmesini ve az gol yenmesini istedi. Üçünü de aynı anda yapmak zor bir iş. Elimiz[1]deki kadroya baktık 37 kişi. Kadro sayısını 23’e indirmeyi düşündük. U-19’da bile forma giymeyen fut[1]bolcular vardı. Bu isimlerin A Takım için yetersiz olduğunu düşündüm. Yeterli seviyeye gelebilmeleri için zamana ihtiyaçları vardı. Bu süreci bu şekilde geçirirken ister istemez çok gol yedik. Ben de bu güne kadar böyle bir ortamda bulunmadım.”
10 SANİYEDE AYRILDIM
“Tuzlaspor maçı öncesi başkanımızla telefonla görüştük” diyen Seçsev, “Hiçbir sıkıntı gözükmedi. Kulübe döndük. O gün bir misafirim vardı. Sportif Direktör Murat Daldık’tan telefon geldi. ‘Başkan sizinle görüşmek istiyor” dedi. “Başkan Covid değil mi?” dedi. Başkan Yardımcısı Fatih Baturaygil’in benimle görüşmek istediğini söyledi. Misafirim var biraz bekler mi dedim. Acil hocam dedi. Bende odasına çıktım. Fatih Baturaygil, “Hocam akşam toplantı yaptık. Toplantının sonucunda da bir karar çıktı” dedi. Ben yıllardır bu işin içinde olduğum için kararın ne olduğunu sezinledim. Tamam başkan gerek yok teşekkür ederim dedim aşağı indim. 10 saniye sürdü bu anlar” dedi.
ONLAR ŞAHISLARIN TARAFTARI
Seçsev, “Elimizdeki kadronun hepsi genç. Sezgin Coşkun ve Onur Bayramoğlu vardı. Amacımız Eskişehirli çocukları bir yere getirmekti. Bunu onlara da izah ettik. Ama şu var Eskişehirspor taraftarı demeyeceğim onlara şahısların taraftarı çıkan kadroyu beğenmiyorlardı. İlla sizin dediğiniz olmak zorunda değil ki. Biz burada çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
İNSANLARIN BUNDAN HABERİ YOK
“Kadroyu 37 kişiden 26 kişiye indirdiğimizde günde 4 antrenman yaptık” diyen Seçsev, “İnsanların bundan hiç haberi yok. Ayırdığım[1]da bu çocukları da aynı antrenman temposunda tutmalıyız ki adaletsizlik olmasın dedik. Hepsine söyledim zannetmeyin ki hoca sizi bıraktı, bu şekilde düşünmeyin dedi. Sonra geliyorsunuz Ahmet oynasın Mehmet oynasın. Bu sözleri yönetimden duymadım ama dışarıdan geldi. Taraftar o gün sahaya kim çıkıyorsa onu desteklemeli. Adana Demirspor maçını hatırlıyorum geberttiler ya! Böyle kadro mu olur, 5’ten aşağı yemeyeceksiniz falan dediler. Maç 1-1 bitince neredesiniz, yoksunuz. Baktık bunlara rağmen dik duruyoruz bu sefer başka şeyler oluşmaya başladı” dedi.
 FARKLI ŞEYLER VAR
Seçsev, “Fatih Baturaygil dedi ki hocam çok gol yiyoruz. Bu yüzden böyle bir karar aldık. Onlar için ger[1]çek buydu. Benim için ise daha farklı gözüküyor. Dedim ya sigara dumanı gibi. Elle tutamazsınız ama hissede[1]bilirsiniz. Başka nedenler var. Bize hükmedemeyebilirler. Biz Eskişehirliyiz. Eskişehirspor için canımızı veririz” şeklinde konuştu.
FEDAKARLIK YAPTIM KARŞILIĞI…
“Anlaşmamızı yaparken kendilerine bir kuruş para söylemedim” diyen Seçsev, “Herhangi bir tazminat yok. Ayrılırken de hiçbir para talep etme[1]dim. Belli bir süre geçtikten sonra maaş ödememi yaptılar sağ olsunlar. Ama öyle büyük paralar değil. Bu konuda da onlara rahatlık verdik. Ama sonuç, hep vermekle olmu[1]yor. Biraz da karşı tarafın vermesi gerekiyor. Fedakarlık yaptım, işte karşılığı bu!” dedi.
BİRBİRİMİZİ TANIMIYORDUK
Esgroup Spor Müdürü Murat Dağtekin’in, “Teknik direktör arayışlarında sizin adınız geçtiğinde başta başkan olmak üzere birçok yönetici hayır Cengiz hoca olmaz gibi tavır içindeyken bir anda sizinle anlaştılar. Bu görüşme süreci nasıl geçti, neler konuşuldu?” sorusu üzerine Seçsev, “Belli bir birikime sahip olduğumu düşünüp göreve o şekilde layık gör[1]düklerini düşünüyorum. Baha önce ne başkanla ne de Fatih Baturaygil ile görüşmedim. Birbirimizi tanımı[1]yorduk. Başkan tanışmaya çağırdı o zaman tanıştık. 3 buçuk saat görüş[1]tük. Birbirimizden neler istediğimizi söyledik” ifadelerini kullandı.
 BİZE HİÇBİR ŞEY KALMADI
Seçsev, “Gelişim Ligi’nde mücadele eden U-19 Takımı maçlara U-17 kadrosu ile çıkıyor. 5 gol yiyor. Biz U-19 kadrosu ile 1. Lig maçına çıktık. Bizden mucizemi bekliyordunuz. Eskişehirspor’daki sıkıntı her teknik direktörde kadro dağıla dağıla bu güne geldi. Bize hiçbir şey kalmadı. Kadro planlaması yaparken her mevkiye iki futbolcu yazarsın. Bizde orta saha yığılmış. Hani stoper, hani sağ bek… Bunları içerde yaratmaya çalıştık. Tam ortam düzene girdi derken bu kez Covid sorunu yaşadık. 11 eksikle maçlara çıktık” dedi. KÜMEDE KALMASI BİLE SIKINTI Esgroup Genel Koordinatörü Ali Baş’ın, “Elimizdeki kadro önü[1]müzdeki sezon 2. Lig’de başarılı olur mu?” sorusu üzerine Seçsev, “Bu kadro içinde takımda kalma[1]yacaklar var. Takım biraz daha zayıflayacak. Transfer açılmadan, takviye yapılmadan 2. Lig’de bırakın şampiyonluğu kümede kalması bile sıkıntı. Futbolculara olan güvensiz[1]likle alakalı değil, kapasiteyle alakalı. Zamana ihtiyaçları var. Belki 3 sene belki 4 sene. Bu kadronun kümede kalması çok büyük bir başarı” dedi.
KÜMEDE KALMASI BİLE SIKINTI
Esgroup Genel Koordinatörü Ali Baş’ın, “Elimizdeki kadro önümüzdeki sezon 2. Lig’de başarılı olur mu?” sorusu üzerine Seçsev, “Bu kadro içinde takımda kalmayacaklar var. Takım biraz daha zayıflayacak. Transfer açılmadan, takviye yapılmadan 2. Lig’de bırakın şampiyonluğu kümede kalması bile sıkıntı. Futbolculara olan güvensizlikle alakalı değil, kapasiteyle alakalı. Zamana ihtiyaçları var. Belki 3 sene belki 4 sene. Bu kadronun kümede kalması çok büyük bir başarı” dedi.
 TEŞEKKÜR EDİP AYRILACAKTIK
Dağtekin’in, “Yönetimle önümüz[1]deki sezon transferi açarız, iyi bir kadro yaparız tarzında bir konuşma oldu mu?” sorusunu Seçsev şöyle cevapladı, “Açılırsa, açılmazsa diye A ve B planları oluşturduk. Açılacakmış gibi davrandık. Bu futbolcuların içine takviye yapacaktık. Bunların içine abiler koyarak hedefe oynatmayı planlıyorduk. B planında şampiyonluk isteyemezsiniz. Kendimizi kandırmak olurdu. Transferi açamayıp böyle de[1]vam edeceğiz deseler de lig sonunda biz yönetime teşekkür edip ayrılacaktık ama onlar önce davrandı.”  
 GENÇ ÇOCUKLAR ÇABUK ETKİLENİR
Program moderatörü Meltem Kara[1]kaş Kaya’nın, “Bu kararın alınış şekli, sizin ayrılığınız gerek futbolcuları gerek taraftarı nasıl etkileyecek?” sorusu üzerine Seçsev, “Son Balı[1]kesirspor maçında anlamışsınızdır. Oyuna başlamayla birlikte futbolculardaki farkı görmüşsünüzdür. Bu genç çocuklar çabuk etkilenir” dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi