Büyük Ağaçlandırma Etkinliği İçin Hazırlıklar Başladı

Videoyu Aç Büyük Ağaçlandırma Etkinliği İçin Hazırlıklar Başladı
A
a

Orman Genel Müdürlüğü’Nün, Tüm Türkiye’De 11 Kasım 2019’Da 11 Milyon Fidanı Toprakla Buluşturacağı Etkinlik İçin Eskişehir’De De Çalışmalar Başladı.

Orman Genel Müdürlüğü’nün, tüm Türkiye’de 11 Kasım 2019’da 11 milyon fidanı toprakla buluşturacağı etkinlik için Eskişehir’de de çalışmalar başladı.
Orman Genel Müdürlüğünün organizasyonu ile yapılacak dev ağaçlandırma kampanyasında bir rekora da imza atılacak. Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü de fidan dikilecek yerleri, katılımcıları ve dikilecek fidan sayısını belirlemek için çalışmaları yürütüyor. Konuyla ilgili Vali Yardımcısı Bekir Şahin Tütüncü’nün başkanlığında bir toplantı yapılarak programın ayrıntıları görüşüldü. Bölge Müdürü Recep Temel şu ana kadar belirlenen 142 lokasyon hakkında bilgi vererek, dikilecek fidan sayısının 100 bin civarında olacağını söyledi. İlk yapılan çalışma ile Eskişehir için 26 kurum, 32 okul bahçesi, 1 maden sahası, 1 üniversite bahçesi, 2 şehitler ormanı, 3 karayolu kenarı, 13 orman arazisi ve 2’si Cem evi olmak üzere 60 ibadethane bahçesi fidan dikimi için hazırlanıyor. Törenin olacağı yer, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak ile yapılacak görüşmeden sonra netleşecek.
11 Kasım günü tüm Türkiye’de aynı anda 2 bin 23 noktada 3 saatlik bir zaman diliminde 11 milyon fidan dikilecek. Yapılan toplantıya, Bölge Müdür Yardımcısı Metin Topçu, Ağaçlandırma Şube Müdürü Gürbüz Atmaç ve Orman İşletme Müdürü Doğan Kiras katıldı.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi