Büyük çaplı zarar yok

Videoyu Aç Büyük çaplı zarar yok
A
a

Yağışlar nedeniyle çiftçinin ciddi bir zararı olmadığını söyleyen Türkiye Ziraat Odaları Birliği Eskişehir İl Koordinasyon Başkanı ve Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Naci Erdemli, “Yörükkırka, Eşenkara Mahallemizde bir miktar zarar var. Uluçayır Mahallemizde derenin taşmasıyla oluşan sel baskını var. Bunlar tespit edildi. Çok büyük çaplı değil” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye Ziraat Odaları Birliği Eskişehir İl Koordinasyon Başkanı ve Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Naci Erdemli, pazartesi günü öğleden sonra meydana gelen yağışlarla ilgil değerlendirme yaptı. Eskieşhir’e metrekareye 51 kg yağışın düştüğünü belirten Erdemli, “Hakikaten iyi oldu ama bazı bölgelerimizde de küçük çaplı zararlarımız oldu. Olacak bu kadar çünkü dere yatağında olan yerlerdeki su taşmalarından dolayı bu iş oldu. Uluçayır Deresi’nin kenarındaki mahallelerimizde az da olsa bir zarar var. En çok Yörükkırka Mahallemizde var, Eşenkara Mahallemizde bir miktar var. Uluçayır Mahallemizde bu derenin taşmasıyla oluşan bir sel baskını var. Ama bunlar tespit edildi. Çok büyük çaplı değil. Şükrediyoruz.  Az oldu. İnşallah bundan sonra da olmaz. Seyitgazi ilçemizde de bazı yerlerde 2 gün önce yağan yağmurlardan dolayı bir hasar oldu. Onlar da nispeten az. Seyitgazi’nin Bardakçı, Cevizli, Yazıdere, Büyükdere Mahallelerinde az da olsa bir zarar oluştu. İki gün daha var yağış. İnşallah bir hasar olmadan, dolu, sel olmadan, afet olmadan atlatırız diye düşünüyorum” diye konuştu.
DAHA ÇOK BEREKET ALACAĞIZ
Yağışların yazlık ürünler için iyi olduğunu söyleyen Erdemli, “Lokal yağışlar olduğu için bazı bölgelerimizde az da olsa dolu oldu, hasar oldu ama bu geçen seneki gibi değil. Geçen sene yalnız odunpazarı bölgemizde 10 bin dönüme yakın arazimizde hasar vardı. Hem dolu hem sel hasarı şeklinde. Böyle yağınca sıkıntı olmuyor. Ama dediğim gibi iki gün daha var. İnşallah bu günleri de atlatırız. Gündönümü çiftçimiz için en zor geçen zaman. Ama yağışlar yazlık mahsullerimize çok iyi oldu. Bilhassa ayçiçeği, mısır gibi yazlık mahsullerimizden çok daha fazla bereket alacağımızı düşünüyorum. Çiftçi afatsız bir yağış bekliyordu bir süredir” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi