Büyük fedakârlıklar yapıldı

Videoyu Aç Büyük fedakârlıklar yapıldı
A
a

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 99'ncu yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Hem ülkenin hem Eskişehir'in o günlerde büyük acılar çektiğini belirten Büyükerşen, "Bugünlere kolay gelinmedi. Büyük fedakârlıklar yapıldı. Kurtuluşu kutlarken, o günler asla unutulmamalı" dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'in mesajı şöyle;
"Bugün Eskişehir'imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99'ncu yıl dönümü. Küçük bir Anadolu kasabası olan Eskişehir ve civarı, Kurtuluş Savaşının tüm safhalarına yakından tanık olmuş, büyük acılar çekmiş, büyük fedakarlıklarda bulunmuştu. Bugün içinde yaşıyor olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyduğumuz Eskişehir, işgal güçleri tarafından yağmalanmış, talan edilmişti. Düşman geri çekilirken tüm kasabayı neredeyse yakarak yok etmişti. Ancak Cumhuriyetle birlikte şehir kendi küllerinden yeniden doğmuş, Mustafa Kemal Atatürk'ün bizzat verdiği talimatlarla kurulan sanayi kuruluşları sayesinde ülkenin en önemli şehirlerinden biri olmuştur.
Bir şehrin bugününü anlamak ve geleceğini inşa etmek için geçmişi asla unutmamak gerekir. Bunu unutursak sahip olduğumuz şehrin ve ülkenin kıymetini asla yeterince kavrayamayız.
Eskişehir'in kurtuluşunu bir kez daha kutlarken, Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyor,  Eskişehirli hemşerilerimi sevgiyle selamlıyorum."
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi