BÜYÜK GÖREV BİZE DÜŞECEK

Videoyu Aç BÜYÜK GÖREV BİZE DÜŞECEK
A
a

Türkiye Televizyon İşverenleri Sendikası (TVSEN) Genel Başkanı Mehmet Okan Kaya, “Sorunların çözümünde en büyük görev bize düşecek” dedi.

Aralarında ES TV’nin de bulunduğu Türkiye’nin 12 farklı şehirden televizyon kurulu ile oluşturulan Türkiye Televizyon İşverenleri Sendikası’nın ilk yönetim kurulu toplantısı, Mehmet Okan Kaya başkanlığında Ankara’da bir otelde yapıldı. Toplantıya TVSEN Genel Başkan Vekili görevinde bulunan ESGROUP Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Fetih Demirdaş da katıldı.ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ
Programın açılış konuşmasını yapan TVSEN Genel Başkanı Mehmet Okan Kaya, “Sendikamızı bazı hedefler doğrultusunda kurduk. Sorunlarımıza çözüm bulmayı, dertlerimizi çözüm mercilerine iletmeyi, televizyon yayıncılığının önündeki yıllardır aşılamayan engelleri kaldırmak için çabalamayı kendimize hedef koyduk” ifadelerini kullandı.

SOMUT ADIM YOK
Televizyon sektörünün sendikalarına olan beklentilerin yükseldiğini belirten Kaya, “Sektördeki tek örgüt biz değiliz. Ama görüyoruz ki sorunların çözümünde en büyük görev bize düşecek. Daha çok çalışmalı, haklarımızı koruma, hak ettiklerimizi alma konusunda diğer meslek örgütlerinden çok da fazla beklenti içinde olmamalıyız. Birçoğumuzun üyesi olduğu sektörümüzü yıllardır temsil etmeye çalışan eski yapıların (RATEM’in) Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı ziyaretlerinin raporlarını hepimiz gördük. Maalesef sorunlarımızın çözümünde atılabilmiş somut bir adım yok, çözüm odaklı bir proje yok, beklentilerimizi karşılayacak, ‘bu kez olacak galiba’ diyebileceğimiz hiçbir olumlu gelişme maalesef yok. Sorunlarımız yıllardır aynı şekilde duruyor. Ama bizim diğer mesleki örgütlerimizin çözüm önerisi yok, üzülerek söylüyorum ki çözüm için onların yol haritasıyla umut da yok” şeklinde konuştu.

ZORLU MÜCADELE
Kaya, “Hep birlikte kurduğumuz bu sendikayla sektör için gelecekte ‘dönüm noktası’ olarak nitelendirilecek önemli bir adımı attık. Bundan sonra yapacağımız çalışmalarla da bu misyonumuzu taçlandırmamız gerekiyor. Tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma, bu zorlu mücadeleye verdikleri destek için bir kez daha teşekkür ediyor, sektörün bizden beklentisini boşa çıkarmayacağımıza olan inancımı bir kez daha tekrarlıyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.BAKANA ZİYARET
Türkiye Televizyon İşverenleri Sendikası (TVSEN) Genel Başkanı Mehmet Okan Kaya, Genel Başkan Vekili Özgür Fetih Demirdaş ve Yönetim Kurulu üyeleri ilk toplantının ardından Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu ziyaret etti. Çavuşoğlu ziyaretten mutluluk duyduğunu belirtti. Çavuşoğlu sendikanın Türkiye’de bir eksikliği giderdiğini belirterek, yönetim kurulunu tebrik ederek  çalışmalarında başarılar diledi.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi