BÜYÜK GÜN!

Videoyu Aç BÜYÜK GÜN!
A
a

Eskişehirspor’da 2019-20 sezonunun yakından ilgilendirecek ‘6 puan silinmesi’ konusu bugün netlik kazanacak. Pinto’nun avukatı ile anlaşmak için tüm imkanlarını zorlayan yönetim, 6 puanın silinmemesi için çaba veriyor. Herşey bugün netlik kazanacak.

 
FIFA yazı gönderdi
Es Es’te Sebastian Pinto krizinde son saatlere girildi. 2015-16 sezonunda takımda 19 maçta forma giyen Sebastian Pinto, 497 bin Euro alacağının ödenmediği gerekçesiyle FIFA’ya başvurmuştu. Oyuncunun avukatı, 2 Ocak 2019 tarihinde ödemenin yapılması için Eskişehirspor Kulübü’ne FIFA tarafından yazı göndermişti.
 
Avukat işi karıştırdı
16 Mart 2019 tarihine kadar süresi olan Eskişehirspor yönetimi, bu tarihe kadar herhangi bir ödeme yapmamış, fakat oyuncuyla anlaşmaya vararak, Temmuz 2019 tarihine ödeme planı çıkarmıştı. Alınan bilgiye göre ödeme planından haberi olmayan Pinto’nun avukatı, 20 Haziran 2019 tarihinde FIFA aracılığı ile Eskişehirspor’un 6 puan silinmesi talebinde bulunmuştu.
 
Sürekli sorun çıkartıyor
25 Haziran Salı (bugün) tarihine kadar Eskişehirspor’un 6 puanının silinmesi için Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) yazı gönderen FIFA, cezanın uygulanmasını bekliyor. 6 puan silme cezası kapıya dayanan ve önünde saatler kalan Eskişehirspor yönetimi ise, en büyük sorunu oyuncunun avukatı ile yaşıyor. Temmuz ayında Pinto’ya ödeme yapılacağına dair daha önce yapılan anlaşmaya rağmen, ödemenin hemen ve peşin yapılmasını isteyen avukatı, ikna etmek için dün son bir kez daha görüşme yapan yönetim, bugün mesai bitiminden önce krizi çözmek istiyor.
 
Topkaya bilgilendirecek
Eskişehirspor’da yaşanan Pinto krizi ile ilgili dün bir basın açıklaması yapmayı planlayan Hukuk ve TFF İşlerinden Sorumlu Asbaşkan Mustafa Topkaya, yönetim olarak cezanın önüne geçmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, “Şu anda bir çözüm yolu arıyoruz. Yaşadığımız sorunlar ile ilgili tüm ayrıntıları yarın (bugün) bir basın toplantısı ile kamuoyuna açıklayacağız” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi