Büyükşehir destekliyor çiftçinin yüzü gülüyor

Videoyu Aç  Büyükşehir destekliyor çiftçinin yüzü gülüyor
A
a

Küçük ölçekli çiftçiyenefes aldıran “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Küçük Çiftçiyi Destekleme Projesi” kapsamındaÇifteler’den sonraGünyüzü ilçesinde de hasat sevinci yaşandı. Büyükşehir Belediyesi’nin projesiyleGünyüzü’nde 117 çiftçinin 2 bin 205 dekarlık arazisinde biçim yapılarak hasat desteği sağlandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kırsal Kalkınma Projeleri alanında Türkiye’ye yeni örnekler veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, üretemez hale gelen küçük ölçekli çiftçilerin 50 dekarlık arazisini hasat etmeye devam ediyor.
Özellikle akaryakıt fiyatlarının artmasıyla hasadını yapmakta zorlanan, Çiftçi Kayıt Belgesine sahip 100 dekarın altında tarlası olan üreticinin 50 dekarlık hububatını hasat edeceğini Nisan ayında yaptığı açıklamayla duyuran Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, bu konuda Tüm Biçerdöverciler ve Hasat Makinacıları Federasyonu ile de iş birliği yapmıştı.
Çifteler ilçesinde yapılan ilk hasadın ardından Günyüzü ilçesinde de proje kapsamında çiftçilerin tarlalarında hasat gerçekleştirildi.
Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkililerinin de katıldığı Günyüzü ilçesiÇardaközü mahallesindeki hasatta çiftçilerin yüzü gülerken, hasat desteği için ilçede üretim yapan ve şartları tutarak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne başvuru yapan 117 çiftçinin 2 bin 205 dekarlık ekili arazisi hasat edildi.
İlçedeki çiftçiler Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği destekle ekonomik olarak nefes aldıklarını belirtti. Tarlasında hasat yapılan Çardaközü Mahallesi’nden Salim Özdemir, “Büyükşehir Belediyemizin desteğinden çok memnunuz.Bu projeden yararlandık ve devamını diliyoruz. Bu hizmeti hiçbir karşılık beklemeden yaptıkları için Allah razı olsun. Başkanımız, Hocamız Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Çardaközü Mahallesi Muhtarı Eren Altınsoy ise, “Bu hizmet için halkımız adına teşekkür ediyorum. Yılmaz Büyükerşen Başkanımızdan Allah razı olsun. Seneye daha da artarak devam etmesini diliyor, teşekkürlerimizi sunuyorum”dedi.
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de hasat desteği kapsamında çalışmaların devam ettiğini belirttiler.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi