Büyükşehir’e Tarım Zirvesi’nden Tam Not

Videoyu Aç Büyükşehir’e Tarım Zirvesi’nden Tam Not
A
a

Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin tarıma verdiği desteklerin değerlendirilmesi ve kamuoyuna tanıtılması amacıyla İstanbul Avrasya Gösteri Merkezi’nde “Tarımsal Kalkınma Zirvesi” düzenlendi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Cumhuriyet Halk Partisi tarafından 30 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında düzenlenen “Tarımsal Kalkınma Zirvesi” fuarına Eskişehir Büyükşehir Belediyesi de katıldı. 160 belediyenin ve 300 tarım kooperatifinin katıldığı fuarda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarımsal kalkınmayı teşvik edici örnek projelerini tanıttı. Fide ve fidan desteğinden canlı hayvan desteğine, ekipman desteğinden atıl durumdaki arazilerin tarıma kazandırılması kadar bir çok projeyi üretici ile paylaşan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, "Eskişehir’de Üretim Var" sloganı ile yaptığı çalışmalarını paylaştı. İpek böcekçiliği marul, domates fidesi, dut fidanı,manda ve küçükbaş hayvancılık,2 milyon metrekarelik boş arazilerin tarıma elverişli hale getirilmesi, arı kovanı ve ekipmanları, Üretici Market, yerel tohum, Halk Süt, Halk Yumurta ve Midas İpek Evi, Her Ev Bir Atölye Kadın Kooperatifi,Hanıneli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Mihalıççık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Yıldıztepe Tüketici Kooperatifi, destek ve projelerini katılımcılara anlatan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi fuarda tam not aldı.
Tarımsal Kalkınma Zirvesi fuarında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi standını gezen ve bilgi alan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ipek şal hediye edildi. Eskişehir’de Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği tarımsal kalkınma projelerini takdirle izlediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, Başkan Büyükerşen ve ekibini kutlayarak tarıma ve hayvancılığa verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.
Tarımsal Kalkınma Zirvesi'nin ikinci gününde  "Eskişehir'de Üretim Var, Türkiye'nin Eskişehir'i Var" başlığıyla sunum yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Sibel Benek, katılımcı belediyelerin temsilcileri ile Eskişehir'de gerçekleştirilen çalışmaları paylaştı.
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi