Büyükşehir Kadın Futbol Takımı sahaya iniyor

Videoyu Aç Büyükşehir Kadın Futbol Takımı sahaya iniyor
A
a

Yetiştirdiği başarılı sporcularla ülkemizi ve şehrimizi gururla temsil eden Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü bünyesine yeni bir takım daha eklendi. Türkiye Futbol Federasyonunda tescil sürecini tamamlayan Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı resmen kuruldu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Yaz aylarında düzenlenen kurslarla çalışmalara ve eğitimlere başlayan Kadın Futbol Takımı, gerekli başvuru ve izinlerin tamamlanmasıyla resmi olarak kuruldu. Antrenmanlarına hız kesmeden devam eden U-15 ve U-17 KadınFutbol Takımı, turnuva ve şampiyonalarda maçlara çıkmak için sabırsızlanıyor. Kadın Futbol Takımının ilk oyuncuları,Esra Yarım, Beyza Mercan, Berivan Kocaoğlu, Rabia Tiyaki, Görkem Yüksel, Nisa Köstebekçi, Şeyma Akkaş, Sudenaz Doğan, Kader Polat, Beril Özçelik, MucizenurTunçel, İrem Talas, Feride Adalıoğlu, Büşra Akduman, Zeynep Azel Uslu, Hayal Göçer, Melisa Demibaş, Bahar Asker, Berfin Kolbüken, Esma Nur Çelik, Elvannur Yarım, Derin Şimşek, Ayşe Nur Çağlar, Elif Arıcıisimlerinden oluşuyor.
 
Kadın Futbol Takımı ile yeni bir yolculuğa başladıklarını belirten Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Bu takımın kurulmasının temelleri aslında yeni değil. Basketbol, voleybol gibi branşlarda şehrimizi temsil eden kadın takımlarımızın yanı sıra futbolda da kadın sporcularımızın kentimiz adına yarışması hep aklımızdaydı. Özellikle yaz aylarında açtığımız kurslarımızda kızlarımızın futbola gösterdiği ilgi ile artık takımı kurmaya hazır olduğumuza kanaat getirmiştik. Kadınların her alanda eşit yer bulabilmesi benim için çok önemli. Belediyemizde de bunu sağlamak için çalışıyoruz. Futbolun da erkeklerin tekelinde olan bir spor olması  beni hep çok üzmüştür. Ülkemizde bu konuda son zamanlarda güzel gelişmeler yaşanıyor, birçok kulüp kadın futbol takımlarıyla yarışta biz de varız dedi. Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü olarak sahalarda yerimizi alacak olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yeni takımımızda yer alan genç kızlarımıza şimdiden başarılar diliyor ve onlarla gurur duyduğumu belirtmek istiyorum” dedi.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir