CAM BULUŞMASI

Videoyu Aç CAM BULUŞMASI
A
a

Odunpazarı Belediyesi Cam Sanatları Merkezi tarafından düzenlenen Sanatçı Buluşmaları başladı. Yılsonuna kadar devam edecek olan etkinliğin ilk konuğu ise Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Cam Bölümü Öğretim Üyesi aynı zamanda da Cam Bölüm Başkanı Mustafa Ağatekin oldu.

Sıcak Cam Atölyesi’nde çalışmalarına başlayan Ağatekin’i çok sayıda cam meraklısı izledi. İki gün boyunca cam meraklıları ile buluşacak olan Ağatekin’e, Sıcak Cam Atölyesinde çalışan cam sanatçılar da destek veriyor. Ağatekin, iki gün boyunca üreteceği cam eserlerden ikisini Odunpazarı Belediyesi’ne hediye edecek.
İLK KONUK
Sıcak Cam Atölyesi’nde gerçekleştirdiği çalışma ile ilgili konuşan Mustafa Ağatekin, Odunpazarı Belediyesi Cam Sanatları Merkezi’nin düzenlediği Sanatçı Buluşmaları programında ilk konuk olmaktan onur duyduğunu söyledi. Cam Sanatları Merkezi kurulduğunda özellikle de sıcak cam üfleme stüdyosunun danışmanlığını yürüttüğünü ifade eden Ağatekin, sıcak cam üfleme alanında deneyimlerini artırmak istediğini belirtti.
BÜYÜK BİR KEYİF
Ağatekin, “Bu merkezde yüzlerce insanın önünde bu işleri üretiyor olmak bana çok büyük bir keyif veriyor. Genellikle sanatçılar yaratı sürecinde kendi atölyelerinin içinde tek başına kalmak isterler, böyle var olmayı severler. Cam, özellikle belirli tekniklerde cam bir ekip gerektirir, tek başınıza yapabilmeniz mümkün değil” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi