Caniye müebbet eski eşine beraat

Videoyu Aç Caniye müebbet eski eşine beraat
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ) 4 akademisyenin öldürüldüğü olayın suçlusu Volkan Bayar hakkında 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, eski eşi Saadet Aylin Yağan için istenen ‘azmettirme’ suçundan ise beraat kararı verildi.


Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde (ESOGÜ) 4 kişinin öldürülmesi sonucunda tutuklanan öğretim görevlisi Volkan Bayar ve eşi Saadet Aylin Yağan'ın 'ağırlaştırılmış müebbet' istemi ile yargılandığı davanın karar duruşması görüldü. Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, öldürülen akademisyenlerin aileleri, taraf avukatları ve sanık Saadet Aylin Yağan mahkeme salonunda hazır bulunurken, tutuklu Volkan Bayar ise Kocaeli F tipi cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemleri (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı. Duruşmada Volkan Bayar savunma yapmazken, azmettirme suçundan yargılanan Aylin Yağa ise, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme heyeti tutuklu sanık Volkan Bayar hakkında 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve ateşli silahlar kanuna muhalefet suçundan 3 yıl ve 5 bin lira para cezası verilirken, iyi hal uygulanmadı. Sanık Aylin Yağan’ ise ‘azmettirme’ suçundan delil yetersizliği bulunması sebebiyle beraat kararı verildi.
"Adalet istiyorum"
Öldürülen Fatih Özmutlu’nun babası Arif Özmutlu adalet istediklerini belirterek, “Ben 72 yıldır "Adalet Mülkün Temelidir" yazısına inanıyordum ama bugün bu inancım kalkmıştır. Türkiye'de adalet diye bir sistem ortadan kalkmış. Ben adalet istiyorum, adaletin tecelli etmesini istiyorum. Hakimse hakim gibi vicdanını dinleyerek karar vermesi lazımdı” diye konuştu. İHA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi