ÇAPA’DAN ULTİMATOM!

Videoyu Aç ÇAPA’DAN ULTİMATOM!
A
a

Tesislerde yerel basının karşısına çıkan Teknik Direktör Fuat Çapa, gemileri yaktı. “Yönetim içindeki belirsizliği biliyorsunuz” diyen Çapa, “Yönetimle yapmış olduğumuz toplantıda net olarak ültimatom verdik. Yarına kadar verilen sözler tutulacak. Olmazsa gerekeni kendi adıma yapmak zorundayım” dedi.

Süreç istediğimiz gibi geçmedi
Kulüple ilgili olan açıklamaları iki gün önce başkanımız yaptı. Ben de sportif olarak açıklamalar bulunacağım. Bildiğiniz gibi 1 Temmuz’da hazırlık dönemine başladık. Bu süreç istediğimiz gibi geçmedi. Askerlik görevi olan, ödemesi yapılmadığı için gelmeyen arkadaşlarımız vardı. Eksik bir kadroyla Polonya’ya gittik. Geçtiğimiz sezon biraz daha az şans verdiğimiz diğer arkadaşlarımızı ve altyapıdan gençlerimizi görme fırsatı bulduk. Afyon kampı biraz daha derli topluydu. Sayı olarak fazlaydık. Oynamış olduğumuz hazırlık maçlarında da bu net bir şekilde yansıdı.
 
Hatırlarsanız bir şey söylemiştim
Geçen sezon hatırlarsanız bir şey söylemiştim. Öne oynayan oyuncuların ne kadar değerli olduğunu, onların yeni sezonda hedefleri belirleyeceğini söylemiştik. Bunlar Marko Milinkoviç, Jesse, Sissoko ve Emre Güral. Ama bunlardan sadece bir tanesini Afyon kampında tam olarak görebildik, o da Jesse.
 
Antrenman sayılarını açıkladı
Bugüne kadar 52 idman yaptık. Sissoko 52 idmanın sadece 4’üne katılabilmiş. Milinkoviç 7, Emre Güral ise 17 idmana katılmış. Diğer taraftar 52 idman yapmış 5 hazırlık maçı oynamış arkadaşları var.
 
Sürprizlerle dolu bir ilk hafta
Hepimizin beklentileri yüksek, öyle olmak da zorunda. -6 puanla başladık lige. İlk maçta alacağımız bir galibiyet sonrası Adana’ya deplasmana gidecektik. Genel bir değerlendirme yapacak olursak sürprizlerle dolu bir ilk haftaydı. Ama maalesef bizdeki beklentiler biraz fazlaydı. Bunu gerçekleştirecek pozisyonları yakaladık. Keçiören’in geçen sezon 2. Lig’de oynaması sanki kamuoyu tarafından hafife alınış. Galip geleceğimiz gözüyle bakıldı.
 Bu da çok doğru değildi.
 
Olaylara böyle baktığımız için…
Bu ligin özelliği bu maçlarda favori yok. Oyun olarak, mücadele olarak gayet memnunum. İbrahim Halil’in topu gol olsaydı, Marko’nun kafası gol olsaydı veya penaltı verilseydi bugün farklı şeyler konuşacaktık. Mevlüt’ün çıkarttığı yüzde 100 gol var. O gol olsaydı muhtemelen gri olan tablo şimdi siyah olacaktı. Bu da bir gerçek… Biz olaylara bu şekilde baktığımız için çok fazla mesafe kat edemiyoruz. Haftalık, günlük, plansız, programsız yaşıyoruz.
 
Bakın iddia ediyorum
Ligde hangi takıma bakarsak bakalım bütçeleri bizim iki katımız. Bakın iddia ediyorum Altınordu dışında bütçesi en düşük biziz.
 
Onlar şimdi Süper Lig’de
31 Ağustos gecesini hep birlikte yaşadık. Hayal kırklıklarını… Bugün burada hala oturabiliyorsak bunun adımları 31 Ağustos gecesi atıldı. Ben de buraya değişik hayallerle geldim. Hayal ettiğimiz şeyleri yaşayamıyoruz. Kurulan takımı hep birlikte izlediniz. O kadrodan veya bizim o dönem görüştüğümüz yasak nedeniyle alamadığımız isimler şu an Süper Lig’de top oynuyor.
 
O geceyi çabuk unuttuk
Ama her şeye rağmen 31 Ağustos gecesinde o birlikteliği sağlayamamış olsaydık, Bizim Çocukları piyasaya çıkartmış olmasaydık bugün burada oturamayacaktık. O geceyi çok çabuk unuttuk. Her şey günlük gülistanlık gibi… Böyle bir algı oluşturuldu. Ama gerçekler bu değil.
Biz yaşadığımız her şeyi size söyleyemiyoruz. Siz gazeteciler de bazı bildiklerinizi yazmıyorsunuz. Neden, camia daha da zarar görmesin diye.
 
Yönetime ültimatom verdik
Burada bir emek var arkadaşlar bunu unutmayın… Yönetim içindeki belirsizliği size anlatmama gerek yok, zaten biliyorsunuz. Geçtiğimiz sezon 33-34 futbolcuyla çalıştığımı bu sayının çok fazla olduğunu söylemiştim. Yönetime rapor veriyorum karar alacak mekanizma yok. Alamıyorlar. Yönetimle yapmış olduğumuz toplantıda net olarak ültimatom verdik. Yarına kadar verilen sözler tutulacak. Olmazsa gerekeni kendi adıma yapmak zorundayım.
 
Para almadım, verdim
Bu süreci bu şekilde mümkün değil yürütemeyiz. Benim için ‘Niçin bu kadar bekliyor?’ diyorsunuz dimi. İnanın bana geçtiğimiz sezon bırakın 1 lira para almayı, çoğunuzun inanamayacağı kadar bu kulübe yardım etmişimdir. Benim popülizm yapmaya ihtiyacım yok.
 
Yarın hepsini göreceğiz
Maddi olarak tatmin olamıyorsanız ki biliyoruz öyle bir beklentim yok, ama saha içi olarak da sizi tatmin etmiyorlarsa, bazı kararları alamıyorlarsa… Yarın hepsini göreceğiz. Futbolculara verilen, bizlere verilen sözler yerine gelecek mi? Göreceğiz. Bunlar uygulanacaksa kaçan değil mücadele eden taraftayız. Bunlar olmayacaksa da burada durmamızın ne anlamı var. Bir de taraftar neden bu kadar cefa çeksin ki.
 
Benim işlerim değil
Bugün bunları mı konuşmamız gerekiyor yoksa Adana maçını veya bundan sonra yapacaklarımızı mı? Hayal etmek çok güzel, çünkü her şey hayal etmekle başlıyor. Bazı şeyler insanı hayal kırıklığına uğratmaktan daha değerli. Ben bir teknik adamım. Bu işler benim işlerim değil.
 
Başkanla sorumun yok
Hiçbir yöneticiyle sorunum yok. Osman Taş ile hiç yok. Başkan olmadan öncede sık sık görüşüyorduk, başkan olduktan sonra da görüştük. Aramızda bir sıkıntı yok. Öyle bir algı yaratıldı. Benim onunla sıkıntım olsa burada durman, onun benimle sıkıntısı olsa gönderir. Biz medeni insanlarız. Sorun olursa oturur konuşuruz.
 
Beklenti o kadar yüksek ki
Erzurumspor’u kutluyorum. Kampanyalarını izledim. Nüfus sayılarına baktım, bizden az.
Yönetimi eleştirmek adına söylemiyorum. Her yıl 2-3 kongre oluyorsa bazı şeyler doğru değildir. Bu yönetimin değil şehrin, bizlerin zaafı. Neden her gelen yönetim 2-3 ay sonra gitmeye kalkıyor. Zamanı ve fırsatı vermiyoruz. Beklentileri o kadar yüksek tutuyoruz ki, ‘Aman Süper Lig’ olsun. Bırakın Süper Lig’i önce bu ligde bir kalalım. Ondan sonra hedef koyalım.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi