Çaresiz annenin yardım çığlığı!

Videoyu Aç Çaresiz annenin yardım çığlığı!
A
a

Eskişehir’de yaşayan 2 çocuk annesi Atike Buyun, Ramazan ayını çaresiz bir şekilde geçiriyor. Eşinden boşanan ve 2 çocuğuyla ayakta durmaya çalışan Atike Buyun, ailesine uzanacak bir yardım eli bekliyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Üniversite Evleri’nde yaşayan 27 yaşındaki Atike Buyun geçtiğimiz hafta eşinden boşandı. Bir erkek, bir kız çocuğu ile birlikte evden ayrılan Atike Buyun, 400 TL kira ile başını sokabilecek bir yer buldu. 1 hafta önce 2 çocuğuyla bu eve yerleşen Buyun, geçtiği zor dönemi anlattı.
GELİRİM YOK
Eşinin çocuklara bakmadığını ve anlaşamadıklarını ifade eden Atike Buyun, “Çocuklarım sürekli aç kaldı, bakımsızlıktan dolayı ekonomik olarak çok kötü günler geçirdik. Yeni boşandım, geçtiğimiz hafta buraya geldim. Kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum. Bir gelirim yok, bir şeyim yok. Bir haftadır burada çocuklarımla oturuyorum. Komşular sağ olsunlar şu an yardımcı oluyorlar” dedi.
ÇOCUKLARIM İÇİN İSTİYORUM
Kimsenin kendisine sahip çıkmadığını söyleyen Atike Buyun, “Ben kendim için hiçbir şey istemiyorum, çocuklarım için istiyorum. Babaları sahip çıkmıyor zaten. Ailem de boşandığım için bana sahip çıkmıyor. Evlenmek de, boşanmak da her şey Allah’ın emri… İnsan mutlu olmak ister tabii, yuvası olsun, huzuru olsun. Böyle bir yuva olsa kim boşanır. Ben kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum. Çocuklarıma kendim bakmak istiyorum” ifadelerini kullandı.
YARDIM İSTİYORUM
“Ramazan ayı bizim için çok zor geçiyor” diyen Atike Buyun, şunları söyledi: “Komşular sağ olsunlar, 50-100 TL ne verirlerse onlarla geçiyorum. Çocuklarımın yatacak yeri dahi yok. Yerde, halının üzerinde yatıyorlar. Çocuğumun biri 9 yaşında 3. Sınıfa gidiyor. Diğer daha çok küçük. Ben çocuklarımdan ayrılmak istemiyorum. Onların yurda verilmesini istemiyorum. Benden ayrılmalarını istemiyorum.  Ben kadın başıma çocuklarım için savaşacağım. Ben mal, mülk istemiyorum. Sadece çocuklarım için devletten yardım eli istiyorum.”

Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir