CESUR OLMALIYIZ

Videoyu Aç CESUR OLMALIYIZ
A
a

Çalışma Hayatı ve Sendikal Hayatta Kadın Eğitim Programında konuşan Hak İş İl Başkanı Ayşegül Durur, “Çalışma hayatında kadın olmak zor. biz kadınlar, cesur ve kendi kişisel gelişimini sürekli devam ettiren olmalıyız” dedi.

Eskişehir'de Çalışma Hayatı ve Sendikal Hayatta Kadın Eğitim Programı düzenlendi. Kadınların çalışma hayatındaki yeri üzerine konuşan Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Osman Yıldız, kadınların çalışma hayatı ve sosyal hayata katılmaları için büyük gayret sarf edilerek projeler üretilmesi gerektiğini kaydetti. Yıldız, “Kadınlarımızın 24 saat güvenilir, temiz ve güzel ortamlarda çalışmaya ihtiyacı var. Bunu yaparsak zaten onların çalışma hayatına katılımını artırırız. Hak-İş için kadın çalışmaları son derece önemli. Bu anlayışla Kadın Komitesini kurduk. Kadınların çalışma hayatındaki gücüne yönelik bir gayretin ve mücadelenin içindeyiz” ifadelerini kullandı. 
MÜCADELE VERİYOR
Hak İş İl Başkanı Ayşegül Durur ise “Türkiye’de kadın olmanın ve çalışma hayatında kadın emekçi olmanın ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu ve bunlar gibi daha nice sebeplerden dolayı egemen toplumlarda biz kadınlar, cesur ve kendi kişisel gelişimini sürekli devam ettiren olmalıyız. Çalışma hayatında var olmaya çalışan biz kadınlar erkeğe göre daha esnek, kuralsız, güvencesiz, denetimsiz, düşük ücretle hatta sigortasız çalıştırılmaktayız. Ancak Hak-İş ve Hak-İş’e bağlı sendikalar çalışan kadınların sorunlarını çözme konusunda sorumluluklarının bilincinde eşit şartlara kavuşturulmamız için gerekli özen ve mücadeleyi vermektedir” diye konuştu. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi