ÇEVRE KİRLİLİĞİNE KARŞI MÜCADELE

Videoyu Aç ÇEVRE KİRLİLİĞİNE  KARŞI MÜCADELE
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz 2019 yılında Otogar yanında hizmete sunduğu İlan Reklam Mühürleme Merkezi ile çevre kirliliği ve vergisi yatırılmadan dağıtılan ilan-reklam insörtlerine karşı mücadele ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı yetkilileri, bu kapsamda 2019 yılında İlan Reklam Mühürleme Merkezi’nin faaliyete geçtiğini belirtti.
CEZASI VAR
Yapılacak tüm reklam işlemleri için hem gerçek hem de tüzel kişilerin vergi vermesinin zorunlu olduğunu ifade eden yetkililer, otellerden marketlere, hastanelerden spor merkezlerine her sektördeki işletmelerin el ilanı dağıtmadan önce mutlaka kendilerine başvurmaları gerektiğinin altını çizdi. Mühürsüz tüm reklamlar için sorumluların Kabahatlar Kanunu’na göre para cezası ile karşı karşıya kalacaklarını hatırlatan yetkililer, açılan İlan Reklam Mühürleme Merkezi sayesinde sokaklara ve apartmanlara gelişi güzel bırakılan afiş, el ilanı, broşür gibi materyallerde azalma olduğunu belirtti.
MECLİS’TEN KARAR
Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nce alınan karar gereği el ilanı, broşür ile reklam ve tanıtım yapmak isteyen kişi veya kurumlar, reklam ekipmanlarının her biri için 10 kuruş gelir vergisini peşin olarak belediyelere yatırıyor. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi