Çevre Yolu Çalışmaları 7 Yıl Sonra Yeniden Başladı

Videoyu Aç Çevre Yolu Çalışmaları 7 Yıl Sonra Yeniden Başladı
A
a

7 Yıldır Bekleyen Çevre Yolu Çalışmaları Yeniden Başladı

Kütahya’nın Emet ilçesinde 2013 yılından beri yapımı durdurulan çevre yolu yapım çalışmalarına resmen başlandığı bildirildi.
Emet 3. TOKİ mevkiinden hastane, universite, esentepe, kızıldere ve Emetbor’a kadar uzanan Emet çevre yolunda, Karayolları Bölge Müdürlüğü ekiplerince çalışmalar başlarken, Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, çevre yolunun kısa bir sürede tamamlanarak hizmete sunulacağını açıkladı.
Bölge müdürlüğü ziyaretlerinde sıkça dile getirdikleri Emet çevre yolu çalışmalarının başladığını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, ’’Yaklaşık 7 senedir, Hisarcık çıkışında yapılan başlangıç çalışması ile kalan yolumuzun yapımı için bölge müdürümüzün samimi gayret ve destekleri ile Allah’a şükür bugün başladığını gördük. Kendilerine ilçe halkım adına şükranlarımı sunuyorum. Emet çevre yolumuz, Eti maden işletme girişimize kadar çift yol olurken, ilçeye girişte bulunan, üniversite alanından, orman işletmemize doğru giriş güzergahı da ıslah edilecek. Çevre yolumuzda orta alan refüj ve aydınlatmaları da yapılarak gerçekleştirilecek. Yolumuzun tamamlanması ile birlikte ağır tonajlı araçlar şehir içine girmeden, çevre yolundan trafik akışını sağlarken, okullar caddemizde belediyemiz sınırları içerisinde kalarak belediyemiz sorumluluğuna girecek. Bu alanda, belediye olarak gerekli çalışmalarımızı yaparak, okullar caddemizin şehre entegresi sağlanacak. Tüm bu çalışmalar tamamlandığında şehir giriş ve çıkışlarımız modern ve güvenli bir görünüme kavuşurken, okullar caddemizde tehlike arz eden trafik yoğunluğu da azaltılmış olacak “dedi.
Karayolları Bölge Müdürlüğü’nce başlatılan çalışmalar kapsamında, önümüzdeki hafta daha fazla araç ve ekipmanın ilçeye gelerek çalışmalara katılacağı bilgisi edinildi.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi