CEZALAR KESİNLEŞTİ!

Videoyu Aç CEZALAR KESİNLEŞTİ!
A
a

10 Nisan Cuma günü Boffin’in avukatı tarafından işleme konan 6 puan silme ve 2 dönem transfer cezasının geri alınması için büyük bir uğraş veren Eskişehirspor yönetimi, maalesef sonuçsuz kaldı. Es Es’in 6 puan silme ve 2 dönem transfer cezası kesinlik kazandı.

İptal girişimi sonuçsuz kaldı
Belçikalı file bekçisi Ruud Boffin’den geçtiğimiz Cuma günü 6 puan silme ve 2 dönem transfer yasağı cezası ile şok yaşayan Eskişehirspor, bu cezanın geri çekilmesi için harekete geçmişti. Yapılan protokol ile Ruud Boffin ile anlaşan Başkan Mustafa Akgören, bu protokolü oyuncunun avukatına göndererek, FIFA’ya başvurup cezanın iptal edilmesi yönünde girişimde bulundu.
 
Acı gerçeği açıkladı
ESGROUP Spor Servisi’ne konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Akgören acı gerçeği açıkladı. Akgören, “Maalesef tüm çabamıza rağmen Boffin ile yaptığımız bu protokolü FIFA kabul etmedi ve cezanın önüne geçemedik. Yönetim olarak kendi imkanlarımız ile 200 Bin Avroya yakın bir ödeme planı çıkarmıştık. Ceza iptal edilmediği için bizde Boffin ile yaptığımız bu ödeme planını iptal ettik” diye konuştu.
 
Yıllar sonra 2. Lig’e
Koronavirüs salgını nedeniyle TFF 1. Lig’de bitime 6 maç kala ligler ertelenmişti. Gelen bu cezayla birlikte toplam 15 puanı silinen Eskişehirspor, ligde kalma yolundaki rakipleri ile de arasındaki puan farkını 14’e çıkarmış oldu. Bu sezon ligler tamamlanması halinde Eskişehirspor, 2006-2007 sezonunda veda ettiği 2. Lige tekrar geri dönmüş olacak.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi