CHP’den eğitime destek

Videoyu Aç CHP’den eğitime destek
A
a

Yeni eğitim öğretim yılının büyük sorunlarla başlayacağını belirten CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç, evinde bilgisayarı olmayan çocuklar için kampanya başlattıklarını duyurdu.

CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Dalgıç yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Yeni eğitim-öğretim yılı 31 Ağustos’ta büyük sorunlarla başlayacak. Salgın hastalık sebebiyle uzaktan eğitim yapılmaya mecbur kalındı ancak, uzaktan eğitimin alt yapısında büyük eksikler var. Öncelikle her öğrencinin ve her öğretmenin bir bilgisayarı olmak zorunda. Ancak, bilgisayar olmayan, hatta internet bağlantısı bulunmayan birçok ev var. Bir evde bir bilgisayar olması da çoğu zaman yetersiz. Çünkü farklı sınıflarda birden çok çocuk bulunun bir evde, aynı bilgisayardan hepsinin aynı anda dersleri takip etmesi mümkün değil. Hükümet sadece gösterişli açılışlarla reklam peşinde.”
BİR GÜNDE 13 BİLGİSAYAR
Başlattıkları kampanyaya tüm Eskişehir’den destek isteyen CHP’li Dalgıç, “Biz; Tepebaşı İlçe Başkanlığı olarak, bu olumsuz koşulların etkisini bir nokta kadar da olsa azaltmak için, üyelerimizle bilgisayar destek kampanyası başlatarak, evinde fazladan bilgisayarı olanların, ihtiyacı olanlara ulaştırması için aracılık ediyoruz. Bir günde 13 bilgisayar İlçe Başkanlığımıza teslim edildi. En azından yüz öğrencinin ihtiyacını karşılamak hedefindeyiz. Çocuklara vereceğimiz sadece bir bilgisayar değil, bir okul ve onların geleceği olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.  ESRA ÜNLÜ
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi