CHP iktidarında herkes gülecek

Videoyu Aç CHP iktidarında herkes gülecek
A
a

Çifteler’de esnaf ziyaretleri gerçekleştiren ve CHP’nin seçim bildirgesini yılmadan yorulmadan anlatan CHP Milletvekili Adayı Jale Nur Süllü, “Vatandaşlarımız üzülmesinler. İktidara geldiğimizde esnafımızın, çiftçimizin, emeklimizin, herkesin yüzü gülecek” dedi.

HABER: MELTEM KARAKAŞ

CHP Milletvekili Adayı Jale Nur Süllü, Çifteler’de esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Hem esnafla hem de ilçe halkıyla sohbet eden Süllü, daha sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı. İlçede bulunan esnafı tek tek gezen ve herkesin elini sıkan, kadınlarla uzun uzun sohbet eden Jale Nur Süllü, esnafın sıkıntılarını dinledi. Geçim sıkıntısı yaşadığını ve dükkanını kapatmayı düşündüğünü anlatan esnafla dertleşen ve CHP’nin seçim bildirgesinde bulunan Esnaf Bakanlığı ve stopaj ücretinin kaldırılması ile ilgili bilgi veren Süllü, “Bize güç verin. Emin olun her şey çok güzel olacak. Esnaf bizim iktidarımızda rahat bir nefes alacak” diye konuştu.“ADİLCE PAYLAŞACAĞIZ”
Ziyaretler hakkında bilgi veren ve CHP iktidarında israfın olmayacağını, kaynakların vatandaşlar için kullanılacağına dikkat çeken Süllü, “Girdiğimiz bir dükkânda baba yokmuş. Lisede okuyan çocuğu bekliyordu. ‘Biliyor musunuz dolar 4.50 lira oldu’ dedi. Doların ne kadar olacağını biliyor. Çünkü yaz tatilinde laptop alacakmış, sürekli takip ediyormuş ama dolar yükseldiği babasının laptop alamayacağını söyledi. Çok üzüldüm ben buna. İçimiz acıdı. Ama şunu anlatıyoruz: Esnaf Bakanlığı kuracağız. Stopajı kaldıracağız. Esnafın üzerindeki vergi yükünü azaltacağız. Hep birlikte üreteceğiz, adilce paylaşacağız. Onu anlatıyoruz. Vatandaşlarımız hiç korkmasınlar. CHP iktidarında kamu kaynaklarından tasarruf ederek, tüm israfı önleyerek çok faydalı şekilde tüm esnafımızın, vatandaşlarımızın sorunlarını gidereceğiz. Bakın 1150 odalı saray dakikada 1067 lira harcıyor. Asgari ücret 1603 lira. Dolayısıyla bir dakikada bir asgari ücreti yutuyor. Sadece bundan bile tasarruf etsek yeterli olabilir. Vatandaşlarımız üzülmesinler sabırla beklesinler. Oylarını kullansınlar. İktidara geldiğimizde esnafımızın, çiftçimizin, öğrencimizin, memurumuzun, öğretmenimizin, emeklimizin yüzü gülecek” ifadelerini kullandı.1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi