CHP lideri Kılıçdaroğlu Eskişehir halkına seslendi

Videoyu Aç CHP lideri Kılıçdaroğlu Eskişehir halkına seslendi
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'deki grup toplantısında şöyle konuştu;

 "Kütahya Zafer Havaalanı 50 milyon avroya mal olmuş. 2044 yılına kadar işletici firmaya yolcu garantisi ücreti ödenecek. Ne kadar? Tam 208 milyon avro ödeyeceğiz. Ya Allah aşkına, hadi diyelim 55 milyon, 60 milyon, bilemediniz 100 milyon avro ödensin, ama nedir bu 208 milyon avro? Akıl mantık alacak şeyler değil bunlar, tam bir soygun düzeni. Anlaşma yapmışlar, işletmeci firma ile yapılan anlaşmada İngiliz mahkemeleri yetkili. Kendi mahkemelerine bile güvenleri yok.  İster İngiliz mahkemeleri ister dünyanın bir başka ülkesindeki mahkemeler olsun, bu paraları söke söke getireceğim buraya.
 
   Zafer Havaalanın açığını kapatmak için şimdi Eskişehir Havaalanını kapatıyorlar. Yılmaz Büyükerşen o havaalanını devletten, hazineden bir kuruş almadan yapmıştır. 100 bin yolcusu var oranın, yurt dışından gelenler, buradan gidenler… Şimdi orayı kapatıyorlar, diyorlar ki ‘siz buraya inmeyeceksiniz, buradan gitmeyeceksiniz.’ E ne olacak? ‘Gideceksiniz Kütahya'ya, oradan bineceksiniz.’ Niye? ‘Çünkü orada açığımız var. 208 milyon avro ödeyeceğiz orada.’


"İyi de siz bunu yaparken Eskişehirlilere sordunuz mu? Eskişehirlilerin iznini aldınız mı? Eskişehirlilerin Hepsine seslenmek isterim. Elinizi vicdanınıza koyacaksınız. Hasan Polatkan Havaalanı sizin ananızın ak sütü gibi size helaldir. Hiç bir yerden 5 kuruş alınmadan yapılmıştır. Havaalanının iktidar sahipleri tarafından birilerine peşkeş çekilmesine izin vermeyin. Yapıyorlarsa da, bir tek oy verseniz dahi,  iki elim yakanızda olacak. Bir tek oy verseniz AK Partiye, bir tek oy bile verseniz. Yeter artık, bu soygun düzeni bu kadar da olmaz."

Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir