CHP’NİN VAATLERİNİ HAYATA GEÇİRİN!

Videoyu Aç CHP’NİN VAATLERİNİ HAYATA GEÇİRİN!
A
a

İktidara çağrıda bulunan CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Cem Diler, Kemal Kılıçdaroğlu’nun gençlere sunduğu 5 vaadi daha hayata geçirmeye davet etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP Gençlik Kolları, parti il binasında tüm illerde eş zamanlı olarak basın toplantısı gerçekleştirdi. Açıklamayı yapan CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Cem Diler, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun KYK borçlarıyla ilgili yaptığı çağrının ardından, iktidar tarafından silinen KYK faizlerini memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.
TALEPLERİNİ SIRALADI
Kılıçdaroğlu’nun gençlere 6 vaadi olduğunu ve KYK borç faizlerinin silinmesinin de bu vaatlerden biri olduğunu hatırlatan Diler, “AK Parti’ye sesleniyoruz; Kısa da olsa hala zamanınız varken sizleri diğer 5 vaadimizi de hayata geçirmeye davet ediyor ve bu vaatlerimizi tekrar söylüyoruz: Aile destekleri sigortasından faydalanan ailelerin çocuklarına kamuya personel alımlarında pozitif ayrımcılık yapılacak, mülakat kaldırılacak, zorunlu hallerde kamera kaydıyla mülakat olacak. Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacak. İlk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlere ulaşmaları sağlanacak. Üniversiteye kayıt yaptıran 18 yaş üstü her gence kültür sanat etkinliklerinde kullanabileceği bin TL bakiyeli kart ya da mobil uygulama tanımlanacak. Bu kart veya mobil uygulama, finansal teknoloji ürünü olacak. Gençlerden pasaport çıkarma işlemi ya da yurtdışına çıkış harcı alınmayacak. Gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV sıfırlanacak” ifadelerini kullandı.
BAY KEMAL BYE BYE ERDOĞAN
“Önce sizi göndereceğiz, sonra torpil sistemini bitireceğiz” diyen Diler, “Son olarak bir iyilik de Cumhurbaşkanı’na… Cumhurbaşkanı’nın geçmişte katıldığı bir programda genç bir arkadaşımızın KYK borçları sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle yanıt vermişti; ‘Bu soruya iki türlü cevap verilir. Bir Bay Kemal gibi cevap verilir. Bir de Tayyip Erdoğan gibi cevap verilir.’ Sayın Cumhurbaşkanı’na bir daha boşluğa düşmemesi adına, kendisine sorulan sorulara hep Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu gibi cevap vermesini tavsiye ediyoruz. Bay Kemal, bye bye Erdoğan” şeklinde konuştu. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi