“CHP olarak Kıbrıs Politikamız KKTC’nin tam bağımsızlığıdır”

Videoyu Aç “CHP olarak Kıbrıs Politikamız KKTC’nin tam bağımsızlığıdır”
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi Gaye Usluer, parti genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu temsilen Kıbrıs’da düzenlenen Demokrat Parti Ulusal Güçler'in Olağan Kurultayı’na katıldı ve bir dizi görüşmede bulundu. Usluer, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Demokrat Parti Ulusal Güçler'in Olağan Kurultayı’na katıldı, Kıbrıs TV'ye konuk oldu, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve KKTC Meclis Başkanı Sibel Siber'i ziyaret etti.

 

 

KIBRIS TÜRKLERİNİN İSTEKLERİNE VE GÖRÜŞLERİNE SAYGI DUYULMALI

Demokrat Parti Ulusal Güçler 9’uncu Kurultayı’nda konuşan Usluer, “Hepinizi partim ve şahsım adına sevgiyle selamlıyorum. Sizlere sayın genel başkanımız Kemal Kılıçdaoğlu’nun sevgi saygı ve başarı dileklerini getirdim. Bir bilim insanı olarak defalarca Kıbrıs’a gelmeme karşın, bu defa siyaseten ilk ziyaretim olmasına karşın çok heyecanlandım. Adeta kendi kurultayımız gibi çok heyecanlanıyorum. CHP olarak Kıbrıs politikamız KKTC’nin tam bağımsızlığı, Kıbrıs Türklerinin isteklerine ve görüşlerine saygı duyulması, tam eşitlik ve yetkinin paylaşılması olduğunu sizlerle paylaşmak isterim. Bunlar CHP’nin Kıbrıs ile ilgili politikalarıdır. Sayın Fazıl Küçük’ü, Denktaş’ı ve bu topraklar uğruna kan döken şehitlerimizi saygı ile hürmetle anmak istiyorum” dedi.

Usluer, daha sonda KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ise görüştü. Eroğlu, Parti Meclis üyesi Usluer’in Kurultay konuşmasının olumlu bulduğunu belirterek,  Kıbrıs halkı adına teşekkür etti. Usluer,  ayrıca KKTC Meclis Başkanı Sibel Siber ile görüştü.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi