CİDDİ KATKI SAĞLIYOR

Videoyu Aç CİDDİ KATKI SAĞLIYOR
A
a

EOSB Başkanı Nadir Küpeli, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin en büyük ilk 500 sanayi kuruluşu listesinde yer alan ve Eskişehir’de üretim yapan firma sayısının her yıl daha da arttığını açıkladı.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB), İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl açıklanan Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşları listesindeki 18 firmanın Eskişehir’de üretim yaptığı açıklandı. EOSB Başkanı Nadir Küpeli yaptığı açıklamada, “İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan ve 2019 yılı mali verileri dikkate alınarak yapılan sıralamadaki 18 sanayi kuruluşumuzun Eskişehir’de ve Eskişehir OSB’de üretim yapıyor olması bizleri çok mutlu etti. Yeni yatırımlarla ilerleyen yıllarda daha fazla sanayi kuruluşumuzun bu listelerde yer alacağını ümit ediyoruz. Açıklanan verilere göre ilk 500 sanayi kuruluşu içeresinde yer alan 6. Sıradaki Arçelik A.Ş., 33. Sıradaki Eti Gıda San. ve Tic. A.Ş., 85. sıradaki Anadolu Cam Sanayii A.Ş., 110. sıradaki Modern Oluklu Mukavva Ambalaj San. ve Tic. A.Ş., 126. Sıradaki Pınar Süt Mamülleri Sanayii A.Ş., 167. Sıradaki Paşabahçe Cam San. ve Tic. A.Ş., 236. sıradaki Elvan Gıda San. ve Tic. A.Ş., 256. Sıradaki Alp Havacılık San. ve Tic. A.Ş., 329. sıradaki Kahramanmaraş Kağıt San. ve Tic. A.Ş., 462. Sıradaki Konveyör Beyaz Eşya ve Otomotiv Yan San. Tic. A.Ş., 463. sıradaki Peyman Kuruyemiş Gıda Aktariye Kimyevi Maddeler Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. ile 489. sıradaki İzocam Tic. ve San. A.Ş. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde tesisleri bulunan ve burada üretim yapan ulusal ve yerel sanayi kuruluşlarımızdır. Bizler böyle markalara ve sanayi kuruluşlarına OSB’mizde hizmet vermekten her zaman büyük memnuniyet duyduk” dedi.
ESKİŞEHİR SANAYİ KENTİ
Başkan Küpeli açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Eskişehir her yönüyle ülkemizin çok önemli bir sanayi kenti. OSB dışında da üretim yapan 6 önemli sanayi kuruluşumuzda İSO500 listesinde yer aldı. Bu firmalarımız da sırasıyla 2. sıradaki Ford Otomotiv Sanayi A.Ş., 36. sıradaki Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, 40. sıradaki Milangaz LPG Dağıtım Tic. ve San. A.Ş., 59. sıradaki Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş., 94. sıradaki Tusaş Motor Sanayii A.Ş. ve 156. sıradaki Çimsa Çimento San. ve Tic. A.Ş.’dir. Tüm bu kuruluşlarımız üretimleriyle, ihracatlarıyla, yapmış oldukları istihdamla ve ortaya çıkardıkları katma değerle Eskişehir ve ülkemiz ekonomisine çok ciddi katkılar sağlıyorlar. Her yıl açıklanan bu listelerde Eskişehir’den daha fazla sanayi kuruluşunun olması için bizler var gücümüzle çalışıyor, Eskişehir’e ve OSB’ye yeni yatırımlar getirmek için büyük çaba gösteriyoruz” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi