Çocuklar Müzede Hem Eğlendiler, Hem Öğrendiler

Videoyu Aç Çocuklar Müzede Hem Eğlendiler, Hem Öğrendiler
A
a

'Müze Akademi' Etkinlikleri Kapsamında Bir Araya Gelen Çocuklar, Tişört Boyama Etkinliği Yaptı Daha Sonra Zumba Dansıyla Eğlendi. Çocuklar, Hem Moral Buldu Hem De Yeteneklerini Keşfetti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan ’Müze Akademi’ etkinlikleri kapsamında bir araya gelen çocuklar, tişört boyama etkinliği yaptı daha sonra zumba dansıyla eğlendi. çocuklar, hem moral buldu hem de yeteneklerini keşfetti.
Belediye Başkanı Semih Şahin ve eşi Serpil Şahin, etkinliğe katılarak çocukların sevincini paylaştı, şeker ve rüzgar gülleri dağıttı. Boyadıkları tişörtleri giyerek hatıra fotoğrafları çektiren çocuklar daha sonra hep birlikte müzik eşliğinde zumba dansı yaptı.

‘’Çocuklarımıza okul öncesi enerji ve moral vermek istedik’’
Belediye Başkanı Semih Şahin gerçekleştirilen etkinlik hakkında yaptığı açıklamada, ‘’Geçtiğimiz yıllarda başlattığımız Müze Akademi etkinliklerine yoğun ilgi oldu. Evlerinde uzun süredir sıkılan çocuklarımıza okul öncesi güzel bir eğlence sunmak istedik’’ ifadelerini kullandı.

"Yüzlerce çocuk müzede gönüllerince eğlendi"
Bilecik Belediyesi Turizm Koordinatörü Mesut Ünver ise yaptığı açıklamada, geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle ara vermek zorunda kaldıkları müze akademi etkinliklerine kaldıkları yerden başladıklarını belirterek, şunları söyledi:
‘’Çocuklarımızın evlerinde çokça sıkıldıklarını biliyoruz. Bu kez daha çok çocuğumuzla daha çok etkinlik ile devam ediyoruz. Amacımız çocuklarımızın başlayacak olan eğitim dönemine daha moralli ve enerjili başlamalarını sağlamaktır. Burada çocuklar çok eğlenirken aynı zamanda sahip oldukları yetenekleri keşfetmiş oluyoruz. Müze Akademi etkinlikleri kapsamında çocuklarımıza, tişört boyama, taş boyama, çömlekçilik, müzede dans var, müzede zumba var gibi birçok etkinliğimiz olacak".
Aileler ve çocuklar da düzenlenen aktivitelerle çok eğlendiklerini belirterek, Belediye Başkanı Semih Şahin ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi