Çocuklara zarar verecek

Videoyu Aç Çocuklara zarar verecek
A
a

Eğitim İş Şube Başkanı Abdulkadir Önder, üniversiteye giriş sınavı sistem değişikliği ile ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında, “ Bu sınav sistemi düşünülmeden, plansızca, emrivaki ile hazırlanmıştır. Pek çok yanlışlık içermektedir. Çocuklarımıza çok zarar verecektir” diyerek sistemin olumsuz yönlerine dikkat çekti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Yeni sistemde sınavların iki oturumunda ve aynı gün yapılacak olmasını da doğru bulmadıklarını söyleyen Önder, “Öğrenciler birinci oturumda 150 puan ve üstü olan baraj puanını geçip geçmedikleri bilmeden huzursuz olarak ikinci oturum sınavına girecekler” diyerek sistemin açıklarına değindi. Ayrıca iki oturum arasında çocukların nerede bekleyeceği, temel ihtiyaçlarını nasıl karşılayacakları sorunlarının da önemli bir problem olduğunu söyledi.
FIRSAT EŞİTLİĞİ YOK
Lisede sözel ve dil alanını seçen öğrencilerin yanı sıra; Meslek ve Teknik Liseler, Spor Liseleri, Güzel Sanatlar Liseleri, İmam Hatip Liseleri gibi mesleğe yönelik liseleri seçen öğrencilerin çok fazla dezavantajlı olduğuna dikkat çeken Önder, “ Bu okullarda Matematik ve Türkçe dersi, Anadolu ve Fen Liseleri kadar çok işlenmiyor. Fırsat eşitliği hiçe sayılıyor” dedi. MERVE ÇAKIR
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi