ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLDÜ

Videoyu Aç ÇOCUKLARIN  YÜZÜ GÜLDÜ
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) tarafından Alpu ve Seyitgazi’de açılan kurslarla çocukların yüzü gülüyor.

ESMEK, çocukların tatil dönemlerini en verimli şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla Alpu ve Seyitgazi’de çocuklarla buluştu. İlçelerde çocukların kurslara büyük ilgi gösterdiğini ifade eden ESMEK yetkilileri, satrançtan eğlenceli İngilizceye, ebru sanatından ritim kursuna, bilgisayar kursundan izcilik çalışmalarına, cimnastikten çocuk haklarına kadar birçok farklı alanda çocuklara ücretsiz eğitim verildiğini belirtti.
TEŞEKKÜR ETTİLER
Alpu’da yaklaşık 150, Seyitgazi’de ise yaklaşık 160 çocuğun eğitimlerden faydalandığını ifade eden ESMEK yetkilileri, kursların kış döneminde de devam edeceğini ifade etti. Çocukların özellikle tatil döneminde ilçelerde sosyal aktivitelere katılamadığını belirten veliler, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin ortaklaşa açtığı ücretsiz kurslar dolayısıyla yetkililere teşekkür etti.
15 FARKLI KURS
Yaz tatilinin çocukların dinlenmesi açısından çok önemli olduğunu belirten Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe ise “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır’ sözünü şiar edinerek Sayın Hocamız Yılmaz Büyükerşen’in de destekleriyle 160 öğrencimize 15 farklı alanda kurs imkanı sağladık. Çocuklarımız bu kurslar sayesinde sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere yönelerek, hem fiziksel ve mental yönden gelişiyor hem de enerjik ve eğlenceli zaman geçirerek spor yeteneklerini keşfediyor” dedi.
MUTLU OLDUK
Alpu’da çocukların kurslardan büyük keyif aldığını ifade eden Başkan Gürbüz Güller ise “Sayın Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’in eğitime verdiği önemi hepimiz biliyoruz. Kent merkezinde yıllardır ESMEK ile yürütülen bu çalışmaların ilçelerimize gelmiş olmasından biz de büyük mutluluk duyuyoruz. Alpulu çocuklarımız bu kurslar sayesinde yaz aylarını verimli şekilde geçiriyorlar. Sosyal belediyecilik anlayışımız ile çocuk ve kadın odaklı çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi